Strašni Embid zasenio Jokića

Seventisiksersi izveli preokret u sjajnoj utakmici na krilima nestvarnog Embida

Košarkaši Filadelfije režirali su veliki preokret i pobedu protiv Denvera 126:119 u derbi meču drugog najboljeg tima Istočne konferencije i najboljeg tima Zapada najjače lige na svetu.

Centralna figura meča bio je neverovatni Džoel Embid koji je zatrpao koš Nagetsa sa 47 poena, imao i 18 skokova, i definitivno je izašao kao pobednik u direktnom duel protiv dvostrukog uzastopnog MVP-ja lige Nikole Jokića.

Fenomenalni centar File strašnu partiju garnirao je trojkom na 29 sekundi pre kraja – za delirijum u „Vels Fargo Ventru“ i pečat na velikoj pobedi.

Kod pobednika, osim Embida, još petorica igrača imala su dvocifren košgeterski učinak: Harden je dao 17, Heris 14, Melton 13, Niang 14 i Tibule 13 poena.

Ekipa Doka Riversa odigrala je spektakularno drugo poluvreme posle prvog, lošeg, u kojem su gosti akumulirali 15 poena razlike (73:58). U nastavku je usledio neverovatan napadački uragan domaćeg tima, kiša trojki sa svih strana, buđenje Tobajasa Herisa i gotovo savršena partija Embida.

Denver je sa protokom vremena upao u ritam protivnika, gubio tlo pod nogama i onog momenta kada su Seventisiksersi preuzeli vođstvo, više ga nisu ispuštali.

Jokić je u Mareju (22p), Porteru (20p) i Gordonu (18p) imao najbolju napadačku podršku, ali je za nalet File u drugom poluvremenu Denveru bilo potrebno više i bolje od onoga što su večeras servirali. Hajland se ispucavao (1/6 za tri), Kaldvel-Poup nije blistao (8p), klupa je dala premali doprinos i u tim detaljima treba tražiti razloge trećeg poraza Denvera u poslednje četiri utakmice.

Nagetsi će naredne tri utakmice odigrati pred svojim navijačima, najpre sa Nju Orleansom, potom sa Golden Stejtom, a onda i sa Atlantom, i biće to prilika da poprave utisak i učvrste poziciju na Zapadu.

Što se tiče Filadelfije, Riversov tim je u velikoj formi, bio je ovo sedmi uzastopni trijumf Seventisiksersa koji polako pristižu „odbegli“ Boston.