Stanković žali, hvali i upozorava: Mnogo mi je krivo što nismo pobedili, Ivanić za 10, u Beogradu će biti teže

Trener crveno-belih zadovoljan remijem u Danskoj

Fudbaleri Crvene zvezde imaju sjajno prolazno vreme u Ligi Evrope. Izabranici Dejan Stankovića posle tri kola nemaju poraz, a posle trijumfa protiv Brage i Ludogoreca, igrali su 1:1 protiv Midtjilanda u Danskoj.

Mladi strateg priznao je posle meča da je zadovoljan konačnim rezultatom.

Utakmica je bila otvorena, tvrda, takmičarska. Domaćin je imao svoje šanse, mi smo se pokazali napred, imali i mi svoje. Mislim da je rezultat pravedan, idemo dalje… Lepo veče, mislim da je bilo lepih stvari što se tiče nas, bilo je i onih koje moramo da popravimo. Znali smo protiv koga igramo, mlada, brza ekipa, veoma talentovana. Idemo kući sa pozitivnim rezultatom – kazao je Stanković, pohvalivši večerašnjeg rivala.

Moj kolega može da bude zadovoljan svojim igračima. Ima tu momaka koji su ekstra talentovani i igraju ozbiljan fudbal. Imaju mnogo brzine i mladosti. Za mene lepo i prijatno iznenađenje kao ekipa.

Isti rivali sastaće se za dve nedelje na stadionu „Rajko Mitić“.

Sigurno da je iskustvo i prednost domaćeg terena na našoj strani. Već sada znamo šta nam je činiti i kako ćemo sa njima. Treba i nama pobeda, mi s njom možemom skoro sa sigurnošću, da kažemo da idemo u drugi krug. Naš stadion, mi se pitamo, ali ponavljam, neće nam biti lako, možda nam bude i teže u Beogradu nego što je bilo ovde. Nadam se da će se par mojih momaka vratiti u tim i da će to biti još jedna takmičarska, dobra utakmica.

Ipak, maldi strateg nije krio žal za celim plenom, koji je bio nadohvat ruke posle vodećeg gola Mirka Ivanića u 58. minutu meča.

Mnogo mi je žao što nismo pobedili. I na 1:1 smo imali loptu, jedan na jedan s golmanom, morali smo to da rešimo. Ali, ova utakmica je već iza nas, s pozitivnim rezultatom se vraćamo za Beograd, moglo je bolje. Bili smo blizu, ali nema veze… Žao mi je, jer bi sa devet bodova mnogo lakše bilo da se iskontrolišu preostale tri utakmice. Ovako, znamo šta nam je činiti i kakva je matematika.

„Sipao“ je Stanković komplimente na račun svojih izabranika, posebno pohvalivši strelca vodećeg gola.

– Ivanić je odigrao fenomenalnu utakmicu. Pokrio je tri mesta tokom 90 minuta, imao je samopouzdanja. Bio je pravi Mirko Ivanić, odigrao je utakmicu za 10 i onda naravno da dođe gol, kao čin zasluge jer si ostavio sve. Prezadovoljan sam, pogotovo sa Rodićem i Gobeljićem, teške su protivnike imali, Kanga prvih 25 minuta perfektan, posle je napravio neke neiznuđene greške, ali se potom opet izdigao. Ben dao sve od sebe, Falko koliko je mogao. Dioni s jednim treningom u poslednjih 15 dana odigrao je 40 minuta. Kadrovski problemi se osete, ne kukamo idemo dalje.

Malo je Stanković iznenadio s postavkom u kojoj su tri igrača bila u poslednjoj liniji.

Znali smo kakvi će biti, nismo mogli da igramo sa četiri pozadi jer dobro napadaju prostor. Morali smo to da pokrivamo, što čovek na čoveka, što zonski. Nije lako igrati pod konstantnim pritiskom. Momci koji su igrali dali su sve od sebe i još jednom čestitke za to. Ali, nekada ti treba malo težine napred, da zadržiš neku loptu, da bi mogli malo da odmore. Ti uspeš da odbiješ, jedan, drugi, treći, peti napad, šesti možda prođe lopta. Nisu mašine da pod konstantnim pritiskom ne naprave nijedan kiks – kazao je Stanković i dodao:

Svaka utakmica je još jedno iskustvo više za sve nas, videli ste i sami, poslednjih dvadesetak minuta je njihov trener stavio sve što je imao u napad. Ja od njih tražim da se ne razbijemo, da ostanemo mi. Ako treba da trpimo, trpećemo ogroman pritisak, nikakav problem. Na sav taj pritisak, mi smo imali priliku da damo gol, to pokazuje da umemo da trpimo, a da možemo i da kaznimo iz toga.