Srpski kadeti nesrećno poraženi u polufinalu Evropskog prvenstva, presudio im penal rulet sa Holandijom

Ekipa Radovana Krivokapića odigrala sjajan meč, pogodila dve prečke u regularnom delu, ali na kraju „lale“ idu u finale

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije (U17) poražena je od Holandije u polufinalu Evropskog prvenstva u Izraelu posle penal serije, nakon uzbudljivih 2:2 u regularnom delu utakmice.

Tragičar kod Orlića bio je Mateja Radonjić, jedini je promašio u penal seriji, ostali su bili više nego sigurni, te su „Lale“ tako „na mišiće“ uspele da se dokopaju same završnice turnira na kojem je Srbija, uprkos eliminaciji, odigrala fantastično.

Strelci za Srbiju bili su Milošević (50) i Mijatović (55), za Holanđane Van Dujven (47) i Slori (73), a junak je u penal seriji bio je Babadi koji je u velikom stilu, udarcem Panenkom, matirao našeg golmana za veliko slavlje Holanđana.

Valja reći da je naš tim imao sjajne prilike da nokautira „Lale“, prečku je u dva navrata pogađao Mijatović, istina imali su i Orlići sreće u par navrata kada je Holandija bila vrlo blizu da sebi obezbedi bolju situaciju za nastavak meča…

Pogledajte golove sa utakmice, odmah pred vama je pogodak Mijatovića za 2:1 i tada, verovali smo, za finale.

Prethodno, u roku od samo pet minuta u povoju drugog poluvremena, Holandija i Srbija su dale po gol i najavili velika uzbuđenja u nastavku meča.