Sedam golova, tri penala i trijumf Atletika sa igračem manje posle preokreta!

Bez dileme utakmica sezone u Primeri

U veoma uzbudljivom meču na “Vanda Metropolitanu“, Atletiko Madrid je savladao Hetafe 4:3 (3:3) i tako ostvari važnu pobedu u borbi za jedno od mesta koje vode direktno u Ligu šampiona naredne sezone.

Već u sedmom minutu sudija Rikardo de Burgos dosudio je penal za Atletiko pošto je Sorija srušio Suareza u svom petercu. Urugvajac je izveo penal ali je Sorija pročitao njegov udarac i odbranio penal.

Ipak, Atletiko je došao do prednosti u 20. minutu. Korea se sjajno snašao u petercu Hetafea i poslao loptu iza leđa Sorije. Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0 posle sjajne akcije domaćih lopta je prošla do Mateusa Kunje koji je bio pred golom gostiju i iz blizine povisio rezultat.

Praktično već u sledećem napadu Borha Majoral je smanjio prednost domaćih: Jankto je neprecizno šutirao a napadač Hetafea skrenuo loptu u mrežu Oblaka.

Hetafe se potpuno vratio u meč nakon jedanaesterca u 37. minutu. Mateus Kunja je igrao rukom u svom kaznenom prostoru a ENes Unal bio precizan za 2:2. Samo pet minuta kasnije novi penal za goste: Lemar je ovoga puta igrao rukom na samoj ivici šesnaesterca, a Enes Unal ponovo bio siguran sa bele tačke za 2:3.

U trećem minutu nadoknade prvog dela Atletiko je došao do izjednačenja: Lemar je sjajno centrirao sa leve strane, lopta se odbila do Koree koji je glavom postigao drugi gol na meču za 3:3 na poluvremenu.

Od 58. minuta Atletiko je igrao sa desetoricom pošto je Felipe zbog grubog starta nad Arambarijem dobio direktan crveni karton. U 89. minutu gužvu pred golom gostiju posle slobodnog udarca sjajno je iskoristio Žoao Feliks koji je tako svom timu doneo pobedu. U samom finišu meča je i Nemanja Maksimović, koji je sa Stefanom Mitrovićem odigrao ceo meč, imao dobru priliku ali nije uspeo da matira Oblaka.

Hetafe će nakon ovog poraza prenoćiti na 15. mestu sa šest bodova više od narednog rivala Kadiza koji je prvi u zoni ispadanja. Atletiko Madrid će u sledećem kolu gostovati Osasuni, koja je ubedljivo savladala Rajo Valjekano u gostima sa 0:3 golovima Monkajole u osmom, Rubena Garsije u 40. i Kikea Garsije u trećem minutu nadoknade drugog dela igre.