Sautempton umalo šokirao Tobdžije: Arsenal za dva minuta sprečio totalnu bruku protiv fenjeraša

Šampionska trka se nastavlja

Fudbaleri Arsenala posle mnogo borbe izborili su remi na svom terenu sa ekipom Sautemptona, 3:3, u meču 32. kola Premijerlige engleske.

Gosti su dobro namučili lidera lige, imali prednost od dva gola, ali su u poslednja dva minuta regularnog dela igrači Arsenala „dodali gas“, postigli dva gola, i posle pogođene prečke upisali samo bod.

Navijači na Emiratima videli su dva potpuno različita poluvremena i izdanja svojih fudbalera. Od samog starta meča počelo je loše po Tobdžije pošto je već u prvom minutu Alkaraz doneo vođstvo svom timu. Potom, samo 13 minuta kasnije, poslednjeplasirani tim lige duplirao je vođstvo pošto je upravo Alkaraz proigrao nekadašnjeg fudbalera Arsenala Tea Volkota koji je povisio na 2:0.

Nadu domaćima da mogu nešto više da urade u ovom meču dao je Martineli koji smanjuje rezultat posle asistencije Sake, a rezultat se do poluvremena nije menjao.

U nastavku, ponovo su gosti nametnuli svoj ritam i bolje koristili ukazane šanse. Tako, Ćaleta-Car donosi 3:1 svom timu za totalni šok navijača Arsenala na Emiratima. Rezultat se nije menjao sve do samog kraja, a onda su u samo dva minuta izjednačenje domaćima i veliki bod, doneli Odegard, a onda i Saka.

Zanimljivo, sve što Arsenal nije prikazao tokom većeg dela meča, jeste u poslednjih 10 minuta. Pošto su u sudijskoj nadoknadi pogodili i prečku i imali još barem dve izgledne prilike za potpuni preokret, koji je izostao.

Posle ovog meča, Arsenal je prvi na tabeli sa 75 bodova i dve utakmice više od Mančester Sitija koji ima 70. Treći je Mančester jubajted sa 70bodova.