Ruska fudbalska reprezentacija konačno odigrala utakmicu u 2022. godini

Ekipa Valerija Karpina pobedila Kirgistan u Biškentu 2:1

Ruska fudbalska reprezentacija, koja je izopštena iz svih takmičenja pod okriljem UEFA i FIFA zbog rata u Ukrajini, odigrala je u subotu prvu utakmicu, istina nezvaničnu, u 2022. godini.

Zbog nametnutih sankcija Rusiji, većina zemalja sveta uticala je na svoje Saveze da se distanciraju od ruskog fudbala u bilo kom smislu dok traje rat, a jedna od tri zemlje koje su, zasad, izašle u susret FS Rusije za prijateljksom utakmicom je Kirgistan.

Ekipa Valerija Karpina slavila je u Biškentu protiv pomenute rivalske selekcije rezultatom 2:1.

Poslednji meč pre današnjeg Rusija je odigrala 14. novembra 2021. godine protiv Hrvatske u kvalifikacijama za Mundijal u Splitu.

U Biškentu, na stadionu „Dolen Omurzakov“, strelac za domaći sastav bio je Alimardon Šukurov u 24. minutu, dok su kreatori preokreta u korist Rusa bili Aleksander Soboljev iz penala u 30. minutu i Danil Utkin minut pre kraja meča.

Rusija će odigrati još dve prijateljske utakmice do kraja godine, protiv Irana u novembru, i Bosne i Hercegovine istog meseca.

Međutim meč sa BiH i dalje je pod znakom pitanja iako je Savez naših komšija posle burne sednice, tesnom većinom, izglasao odlazak u Sankt Peterburg na meč. Utakmicu ipak osporava i pokušava da spreči Fudbalski savez Ukrajine preko UEFA i ostaje da se vidi da li će uopšte doći do odigravanja meča kojem se protivi i veliki broj ljudi i igrača reprezentacije Bosne i Hercegovine, o čemu smo već pisali.