Prvi čovek NIS-a se obratio zaposlenima: Ovo je ključna poruka o budućnosti firme

SRBIJA – Direktor NIS-a Kiril Tjurdenjev obratio se večeras zaposlenima, u ovoj kompaniji. Prema dokumentu u kojiu izvori imali na uvid, on je potvrdio da je 14. novembra dobio licencu američkog OFAC-a kojom je zvanično odobreno otvaranje pregovora akcionara i drugih zainteresovanih strana, ali situacija oko ove kompanije još uvek nije završena i da je rok za to 13. februar.

U tekstu se između ostalog navodi, da akcionari „aktivno vode pregovore sa svim zainteresovanim stranama“ i da se očekuje da će na osnovu tih razgovora u narednim danima biti upućen argumentovan zahtev OFAC-u za dobijanje nove licence.

Ta licenca bi omogućila da NIS nastavi normalno da posluje dok se razgovori o trajnom i održivom rešenju za kompaniju nastavljaju.
Snabdevanje stabilno uprkos izazovima.

U obraćanju zaposlenima naglašeno je da je kompanija, uprkos izrazito izazovnom periodu, uspela da očuva sigurnost snabdevanja domaćeg tržišta naftnim derivatima i pritom ostvari solidne poslovne rezultate.

„Od trenutka uvođenja sankcija, naši potrošači gotovo da nisu osetili posledice ove situacije“, navodi direktor.

Posebno je istaknuto da je u proteklom periodu NIS imao „veliku podršku Vlade Republike Srbije“, na čemu je kompanija zahvalna.

Tagovi:

0 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Pročitajte još: