Pobeda košarkaša Spartaka pred svojom publikom

SUBOTICA – Košarkaški Spartak Office Shoes-a na otvaranju KLS sezone pred svojom publikom ostvarili su pobedu nad ekipom Zdravlje iz Leskovca. Subotičani su pred oko 800 ljubitelja košarke pobedili sa 83:70 (20:26, 24:13, 19:14, 20:17)

Gosti su bolje otvorili utakmicu, Tavakalian im je doneo prednost od 7:4. Spartak je uzvratio preko Nikolsona, zatim i trojkom Hardija pa su preokrenuli rezultat u 7. minutu. Usledila je slabija igra subotičana u odbrani što su iskoristili košarkaši Zdravlja i lakim poenima preokrenuli u svoju korist. Košem Lampkina sa zvukom sirene prva četvrtina završena je u korist Leskovčana sa 26:20. Predvođeni raspoloženim Hardijem domaći dolaze do poravnanja, 31:31. Spartak je tada pojačao igru u odbrani i zaustavio napade Zdravlja. Sokolović je u finišu prvog poluvemena bio precizan te se na odmor otišlo sa pet poena prednosti Spartaka 44:39.

Početkom treće deonice domaćini su poveli sa 48:39. Zdravlje je uzvratilo šutevima za tri poena pa su nakon dalekometnog šuta Škundrića prišli na tri poena zaostatka 51:54. Spartak je trojkom Jugovića vratio sigurnost u igru, 59:51. Razigrao se Gazibegović u finišu treće deonice  i uz dobru odbranu Spartak je stigao do dvocifrene prednosti, 63:53. Šest minuta do kraja meča Ilkić poentira za visokih 70:57. Trojkama Prlje i Hadrija, te kontrom Sokolovića, subotičani su poveli sa 82:64, i time totalno slomili otpor protivnika.

Spartak Office Shoes: Hardi 12, Jugović 5, Ilkić 5, Prlja 5, Dodić, Šarenac, Nikolson 16, Opoku 7, Gazibegović 6, Danilović 11, Sokolović 11, Barna 5.

Zdravlje Leskovac: Stojković 5, Gavrilović, Morgan, Petković 4, Tavakalian 11, Radivojević 2, Stajić, Lampkin 16, Škundrić 9, Jovanović 8, Jović 7, Stojanović 8.