PLS: Inđiji veliki derbi i tišina na vrhu tabele

Rad opet posrnuo.

Veliki derbi u Čelarevu, direktan okršaj za prvo mesto i isporučen dokaz Inđije da je zaista najbolji tim Prve lige Srbije ove sezone.

Sudarili su se Mladost GAT i Inđija, delila su ih dva boda pre ovog 13. kola, a ispostavilo se da je bilo baksuzno za Novosađane. Gosti u zeleno-belim dresovima su odigrali odličan meč, dobili sa 3:2 i sada uživaju u miru i tišini na vrhu tabele sa pet bodova viška u odnosu na najbližeg pratioca.

Iako je Inđija bila oslabljena, bez trojice igrača, od starta je dominirala terenom i u devetom minutu je došla do prednosti. Sve vreme je vođstvo bilo u rukama gostiju, a posao im je bio olakšan nakon što je Mladost sredinom drugog poluvremena ostala sa igračem manje.

Mačva je nastavila da iz drugog plana juri vodeće. Šapčani imaju utakmicu manje od Mladosti i ako je dobije, staće Novosađanima rame uz rame.

Mačva je kao gost pobedila Timok sa 1:0 golom Lazara Marjanovića u 78. minutu i to joj je treći trijumf u pet poslednjih kola. Podmlađeni sastav Čivijaša poručuje da se neće predati u borbi za povratak u elitni rang.

S druge strane, Rad je nastavio da posrće. Kada je Zoran Rendulić došao za trenera, Građevinarima je skočio puls, ali taj šok efekat je kratko trajao.

Tim sa Banjice je danas doživeo treći uzastopni poraz, iako je prvi došao do gola u Pančevu protiv Železničara – 2:1. Lalatović je razgalio Građevinare, ali već do poluvremena je domaćin preokrenuo rezultat.

Kao brzi voz rastrčao se Železničar i preko Kostića i Đorđevića je došao do vođstva, samim tim i do pobede, jer se rezultat do kraja nije menjao.