Pešić doneo pobedu Zvezdi protiv Novog Pazara, Čukarički naneo prvi poraz Vojvodini, Partizan demolirao Mladost

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u gostima ekipu Novog Pazara rezultatom 2:1 (1:1) u derbi meču 11. kola Superlige Srbije.

Pogotke za Crvenu zvezdu postigli su Milan Rodić u 34. i Aleksandar Pešić u 88. minutu. Jedini gol za Novi Pazar postigao je kapiten Stefan Lončar u petom minutu.

Novi Pazar je poveo već u petom minutu golom Lončara. Crvena zvezda je zaigrala angažovanije u nastavku meča, a gosti su do izjednačenja stigli u 34. minutu. Centrirao je El Fardun Ben, a Milan Rodić je glavom zatresao mrežu domaćeg tima.

Samo dva minuta kasnije, Zvezda je mogla da povede, pošto je Bukari pogodio stativu. Do kraja prvog poluvremena, nije bilo promene rezultata.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Novi Pazar, a Ergelaš je u 47. minutu pogodio stativu. Oba tima su propustila po nekoliko prilika u nastavku meča, a Crvena zvezda je do pobede stigla golom Pešića u 88. minutu.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 23 boda, dok je Novi Pazar drugi sa 21. “Crveno-beli” će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Napretkom, dok će Novi Pazar gostovati Kolubari.

Mladost je u Novom Sadu danas pobedila Spartak 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Marko Radulović u 34. minutu.

Kasnije večeras biće odigrana još dva meča 11. kola SLS, a sastaće se Čukarički – Vojvodina (19.00) i Partizan – Mladost iz Lučana (19.30). Sutra će biti odigrana preostala dva meča 11. kola SLS. Javor će u Ivanjici od 16 sati dočekati Radnik, dok će se Voždovac u Beogradu sastati sa niškim Radničkim.

Napredak je juče na svom terenu pobedio kragujevački Radnički 1:0, dok je TSC na svom terenu bio bolji od Kolubare 3:1.

Milojević: Najbitnije je da smo osvojili tri boda

Trener fudbalera Crvene zvezde Miloš Milojević izjavio je da je najbitnije da su “crveno-beli” ostvarili pobedu u Novom Pazaru.

“Najbitnije je da smo osvojili tri boda na teškom gostovanju, jer nam je to bio cilj pred utakmicu i uspeli smo da ga ostvarimo. Ovom pobedom smo postali tim. Kada nismo na tom nivou da damo gol na vreme, da pokažemo da možemo da izguramo do kraja i osvojimo tri boda. To je najbitnije, taj karakter kod igrača, odnos i motivacija svih koji su počeli i završili utakmicu. Time sam izuzetno zadovoljan. Ima prostora za napredak u igri, ali nije lako protiv bloka od 10 fudbalera na 30 metara ispred gola Novog Pazara sa povoljnim rezultatom za njih. Ne zameram ništa, to je njihovo opredeljenje, ali mora ovako, sa mnogo centaršuteva, dolazaka u kazneni prostor. Čestitam igračima, drago mi je što je Aleksandar Pešić sa klupe doneo tri boda, bitno je za njega i za nas. Ovo nas vraća na dobar kolosek i daje nam vetar u leđa”, rekao je Milojević, prenosi zvanični sajt Crvene zvezde.

On je istakao da nema nikakvu zamerku igračima Crvene zvezde.

“U toku utakmice kada smo promašivali, zapitam se – zbog čega toliko mašimo? Ali jedini put za to je da se kreira još više prilika, te da se sa još više vere ulazi u šesnaesterac rivala i postižu golovi. To nam je primarni cilj, osvajanje bodova, pobede u Evropi, kod kuće, na strani… Nemam nikakvu zamerku kada je reč o odnosu prema igrača prema utakmici”, zaključio je Milojević.

Čukarički naneo prvi poraz Vojvodini u sezoni

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su večeras u Beogradu ekipu Vojvodine 2:0 (2:0) u meču 11. kola Superlige Srbije.

Oba gola za Čukarički postigao je Muhamed Badamosi u 23. i 30. minutu.

Vojvodina je od 56. minuta igrala sa fudbalerom manje, pošto je isključen Vladimir Miletić.

Čukarički je trenutno drugi na tabeli sa 22 boda, dok je Vojvodina zabeležila prvi poraz u SLS i trenutno je peta sa 19 bodova.

Novosađani će u narednom kolu dočekati Javor, dok će Čukarički gostovati Voždovcu.

Partizan demolirao Mladost, het-trik Gomeša

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu Mladost iz Lučana rezultatom 6:0 (2:0) u meču 11. kola Superlige Srbije.

Tri gola za Partizan postigao je Rikardo Gomeš u 40, 45. i 64. minutu, dok su se po jednom u strelce upisali Igor Vujačić u 59, Samed Baždar u 78. i Aleksandar Lutovac u 81. minutu.

Partizan je trenutno šesti na tabeli sa 18 bodova, dok je Mladost 13. sa devet. “Crno-beli” će u narednom kolu gostovati Radniku, dok će Mladost u Lučanima dočekati TSC.

Sutra će biti odigrana preostala dva meča 11. kola SLS. Javor će u Ivanjici od 16 sati dočekati Radnik, dok će se Voždovac u Beogradu sastati sa niškim Radničkim.

Petrić čestitao igračima, ali i priznao: Negde mora da curi

Trener fudbalera Partizana Gordan Petrić izjavio je da je zadovoljan pobedom protiv ekipe Mladosti.

“Posle svake utakmice im kažem da oni znaju posle svake utakmice znaju da li su dobro odigrali ili ne. Sve čestitke, jer su posle utakmice u četvrtak, kada smo se istrošili, pokazali svežinu. Mislim da smo u prvih 20-25 minuta dosta energije potrošili dosta energije, a nismo uspeli da damo gol”, rekao je Petrić posle meča.

Petrić je večeras pružio priliku i mladim fudbalerima.

“To sam rekao kada sam dolazio. Želja mi je da dam mladim igračima šansu kada se za to namesti. Večeras se to namestilo. Na njima je dalje kako će se razvijati, a nama je da pokažemo pravi put”, dodao je trener Partizana.

Odbrana “crno-belih” je na ovom meču imala problema sa prekidima.

“Negde mora da curi. Trenutno je tako. Prošle godine je bilo par fudbalera koji su drugačije branili prekide. Drago mi je da su fudbaleri počeli da se smeju i da uživaju u igri”, zaključio je Petrić.

Rezultati, 11. kola SLS.

nedelja, 11. septembar:

Partizan – Mladost (L) 6:0 (Gomeš 40, 45, 64, Vujačić 59, Baždar 78, Lutovac 81)

Čukarički – Vojvodina 2:0 (Badamosi 23, 30)

Novi Pazar – Crvena zvezda 1:2 (Lončar 5, Pešić 88 – Rodić 34)

Mladost (NS) – Spartak 1:0 (Radulović 34)