Partizanov spas stigao iz VAR sobe! Natho ne promašuje sa penala!

Partizan je pobedio Spartak u utakmici 26. kola Superlige Srbije. Jedini gol dao je Bibars Natho sa bele tačke, u 85. minutu. Odluka o penalu je naknadno doneta, posle konsultacija glavnog sudije Lazara Lukića sa VAR sobom u kojoj je bio Srđan Jovanović.

Partizan je mačka sa devet života. Dva su već potrošena! U prošlom kolu Lučanac Obradović nije pogodio za 2:2 u 90. minutu, a danas u Subotici spas je stigao iz VAR sobe. Prvobitno, sporna situacija za glavnog sudiju Lazara Lukića nije vredela penala, ali je nakon sugestije internacionalca Srđana Jovanovića iz VAR sobe, promenio odluku u korist najstrože kazne.

Mladi defanzivni vezni Spartaka Đurasović startovao je na Jovića u petercu. Tek na snimku moglo se jasno videti da nije dodirnuo loptu, a koliko je snažno zahvatio nogu svog ispisnika iz Partizana, to će ostati navijačima da nagađaju. Uglavnom, takav poklon Natho nije mogao da odbije. Bio je siguran poslavši Dubljanića u jedan, loptu u drugi ugao za tri boda crno-belih uz još jednu lošu igru tima Aleksandra Stanojevića.

U nastavku meča, crno-beli su dva puta izlazili pred golmana Spartaka i oba slučaja završena su neuspešno. Partizan je povećao prednost nad Zvezdom, ali crveno-beli u utakmici protiv Novog Pazara imaju priliku da se vrate na dva boda zaostatka.

Sledeću utakmicu lider Superlige igra u četvrtak protiv Fejenorda (18.45), a u domaćem šampionatu sastaće se sa Napretkom u nedelju.