Partizan uskratio Zvezdi slavlje u Humskoj: Penal Natha anulirao raketu Bukarija za remi u večitom derbiju

Intezivan sudar crno-belih i crveno-belih za podelu bodova

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde podelili su bodove u 168. večitom derbiju odigravši 1:1 u sklopu devetog kola Superlige Srbije. Crno-beli su u jednom momentu bili u opasnosti da odu i na -10 od vatrenog rivala, ali je Natho sprečio trijumf gostiju, prvi još od 2016. godine u Humskoj.

Meč se može podeliti na dva dela – prvo poluvreme kada je Zvezda bila dosta bolja i to krunisala, te drugi deo igre gde su više prilika imali crno-beli i tako anulirali učinak gostiju. Osman Bukari je prelepim udarcem u 27. minutu doveo u vođstvo tim sa Marakane, da bi izjednačenje došlo u 55. minutu preko Bibrasa Natha sa bele tačke.

Crveno-beli su došli naoštreni, imali su veliku prednost koji su mogli dodatno da uvećaju, a njihova želja se prelila i na teren. Prvih 45 minuta je Zvezda držala više loptu, više provodila vremena u opsadi gola protivnika.

Posle 20 minuta igre, zvezda je imala čak 72 odsto loptu u svojim nogama, pokušavali su Katai i Sanogo, prvi nogom, a drugi nogom, ali je oba puta bio golman Popović na mestu

Otvarao se lako prostor za ofanzivce Zvezde, Osman Bukari je bio taj koji je bio udarna igla tima i bio je veoma opasan po desnoj strani.

Igru je krunisao neverovatnim golom u 27. minutu. Lopta se posle jednog kornera našla na glavi defanzivaca Partizana koji su pokušali da otklone opasnost, ali su je odbacili samo do ivice kaznenog prostora gde je Bukari spreman dočekao volej koji je od desne stative spektakularno završio u mreži.

Morali su crno-beli da se presaberu na poluvremenu, da pauzu iskoriste za promenu plana i učinili su to. Proigrao je domaćin, približio se golu protivnika koji je sve više počeo da trpi udare. Ipak, jedan, naizgled, naivan faul Aleksandra Kataija završio je na VAR ispitivanju.

Sudija Milan Mitić je slušao šta mu govore iz sobe, a onda je i sam otišao da se uveri. Nakon četvorominutne sage, pokazano je na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Bibras Natho. Izraelac je gađao levi ugao, gde se bacio i golman Borjan, ali je lopta ipak završila u mreži

Izjednačenje je Partizanu dalo jedan impuls koji je umalo rezultovao totalnim preokretom.

Tim iz Humske je najbliži drugom golu bio u 72. minutu kada je Rikardo posle greške i loše komunikacije Sanoga i Borjana ušao u sto postotnu priliku, ali je gađao pored desne stative.

Priliku na susretu je dobio i gorostasni Kulibali, novo pojačanje Zvezde, ali je u završnici već počela koncentracija da popušta i snaga je ostala samo sjajnom Dijabateu koji je bio ponajbolji na na terenu.

Izmenjale su se snage na 10 minuta do kraja, ali nije bilo mogućnosti da se promeni rezultat, tako da su Partizan i Zvezda na kraju podelili bodove.