Pa, nije derbi kad je ovakvo gaženje! Bajern rasturio rivala za poluvreme, popravio svoj rekord star 45 godina

Moćna poruka ostalim rivalima, jedan poraz ništa ne znači

Au, šta radi ovaj Bajern! Posle poraza od Ajntrahta u prošlom kolu, odmah je svojim protivnicima poslao poruku da se ne opuštaju, jer je u derbiju kola pregazio Bajer u Leverkuzenu!

Bajer Leverkuzen – Bajern Minhen 1:5!

Bavarci su prava gol-mašina ove sezone i već su izjednačili svoj rekord star 45 godina. Po dva gola danas dali su Robert Levandovski i Serž Gnabri, a upisao se i Tomas Miler. Bavarci su svih pet golova dali u prvom poluvremenu.

Levandovski je već u četvrtom minutu prekinuo post od dva meča u Bundesligi. U prvom poluvremenu gledali smo maltene „Viktoriju“ ispred gola Lukaša Hradeckog. Leroj Sane je pogodio stativu sa 25 metara, dok je udarac Leona Gorecke odbranjen.

Ipak, bilo je pitanje vremena kada će pasti novi gol i to se desilo ne jednom, nego četiri puta u razmaku od sedam minuta.

Prvo Levandovski, a onda i Miler, pa dva puta Gnabri u razmaku od 30. do 37. minuta otklonili su svaku sumnju oko pobednika.

U drugom poluvremenu je viđena slična situacija, gosti su pritisnuli domaće u početku, ali je Bajer posle uspostavio ravnotežu, a onda i smanjio prednost preko Patrika Šika. Ipak, prednost Bajerna baš ni u jednom trenutku nije dolazila u opasnost, tako da je Julijan Nagelsman izveo Levandovskog i Milera, dok je Gorecka izašao već na poluvremenu. Svi oni su tako dobili priliku da se odmore pred Ligu šampiona u sredu.

Bajern je opet prvi na tabeli, sa 19 bodova, jednim više od Borusije Dortmund. Leverkuzen je na deobi trećeg i četvrtog mesta sa Frajburgom, sa po 16 bodova. Bajeru je ovo drugi poraz u sezoni, pošto je ranije gubio od Dortmunda 4:3, takođe kod kuće.

Inače, Levandovski je sada došao do 73 bundesligaške utakmice u kojima je postizao po dva gola. Jedino je Gerd Miler sa 87 ispred njega.

Bajern je u ovih osam kola postigao 29 golova, čime je izjednačio sopstveni rekord iz sezone 1976/77.