„Ovaj tim nisam ni na treningu izveo, kamoli na utakmici“

On je bio uskraćen za igranje nekoliko prvotimaca

Fudbaleri Partizana su poprilično ubedljivo slavili protiv Radničkog iz Niša u Beogradu sa 4:0. Utakmica je prošla i lakše za crno-bele nego što je iko očekivao, dok je trener Nišlija, Nenad Lalatović, otkrio i koji su uzroci takve utakmice.

Radnički je pre samo sedam dana protiv Zvezde odigrao dosta bolju utakmicu, izgubili su tek u 97. minutu, dok su sada „belu zastavicu“ podigli već u 15. minutu, kada su gubili sa 2:0. Lalatović je sve to objasnio time što nije mogao da računa na nekoliko svojih fudbalera.

– Pa dobro ne mogu da zamerim mojim igračima, igrali smo bez 5 standardnih igrača. Ovu odbranu nisam ni na trneing izveo. Ja sam rekao da dolazim i znao sam šta nas čeka, primili smo dva olaka gola, Maka je dao Pavloviću loptu on dao gol. Posle imamo loptu na glavi, on pravi korner i primimo gol. Partizan je bio bolji, nizale su se greške, ja nisam ovo izveo ni na treningu, kamoli na utakmici – rekao je Lalatović posle meča.

Ono što je još viđeno jeste i to da je Lalatović bio krajnje miran na meču, nije vikao na sebi prepoznatljiv način, što je sve iznenadilo.

– Nisam imao razlog, ja da sam video da imamo i promil šanse, ja bih drugačije vodio utakmicu. A i imam tri žuta kartona, bitno je da ostanem na klupi jer neću moći da vodim sledeću utakmicu. Pazio sam da ne dobijem taj žuti karton.