Otkriven lopov iz MUP-a: Vatrogasac iznosio oružje iz magacina policije u Doljevcu

DOLJEVAC – Uhapšeni D.M. (33) i D.M. (20) zbog krađa od marta 2024. do septembra 2025.

Pripadnici Sektora unutrašnje kontrole MUP-a, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Nišu, uhapsili su vatrogasca-spasioca D.M. (33) i D.M. (20) zbog sumnje da su krali oružje iz magacinske prostorije Policijske stanice Doljevac.

Kako je navedeno u saopštenju MUP-a, oni su uhapšeni zbog sumnje da su od marta 2024. do septembra 2025. godine neovlašćeno ušli u magacinske prostorije Policijske stance Doljevac i iz njih ukrali veću količinu oružja koje je dopremljeno iz Policijske uprave Niš i Policijske stanice Aleksinac.

Ukradeno oružje su mehaničkim putem prepravljali, nakon čega su ga preprodavali.

Osumnjičeni se terete za krivična dela teška krađa i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, a određeno im je zadržavanje do 48 sati i nakon toga će uz krivičnu prijavu biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Nišu.

Tagovi:

0 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Pročitajte još: