Opštinska liga: FK Borac jesenji prvak, Tempu bodovi službenim rezultatom

SAKULE / SEFKERIN – Očekivano FK Borac je ostvario ubedljivu pobedu u Samošu i potvrdio titulu jesenjeg prvaka Opštinske lige Pančevo – Kovin – Kovačiva – Opovo.

FK Tempo iz Sefkerina je prvi deo završio na drugom mestu sa dva boda zaostatka.

FK POBEDA (Samoš) – FK BORAC (Sakule) 0:6 (0:4); Sakuljani su u današnji meč kao izraziti favoriti ušli vrlo rasterećeni, tako da je u sastavu bilo čak devet domaćih fudbalera na golu sa osamnaestogodišnjim rezervnim golmanom, a kako ističu, meč su završili sa 10 sakulskih fudbalera.

Sve je rešeno već u prvih 45 minuta kada je bilo 0:4, dok su u nastavku pala još dva pogotka. Istakao se i mladi golman Borca Nemanja Dimitrijević koji je odbranio jedanaesterac. Strelci za Borac su bili Nemanja Pejanović (27’), dva puta je mrežu Pobede pogađao Slobodan Novković (16’ i 47’), dok je Srđan Marjanski postigao het-trik (15’, 39’ i 65’).

Sakuljani su jesenji prvaci sa najefikasnijim napadom (33 gola) i sa ekipom Voja Gačić najstamenijom odbranom (sedam primljenih golova).

Borac: Dimitrijević, I.Kostić, Novakov, Novković, S.Marjanski, N.Marjanski, D.Kostić, Nestorov, Pejanović, I.Tornjanski, Selaković (Šiđanin, Mirkov, Šarac, Đ.Tornjanski).

FK TEMPO (Sefkerin) – FK BORAC (Pločica) 3:0; Sefkerinci su utakmicu poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva dobili službenim rezultatom 3:0 jer se gosti iz Pločice nisu pojavili na utakmici.

Rezultati 9. kola: Tempo – Borac (P) 3:0; Kolonija – Jedinstvo 1:0; Slavia – Voja Gačić 1:3; Pobeda – Borac (S) 0:6; Vojvodina – slobodan tim.

Tabela: 1. Borac (S) (21); 2. Tempo (19); 3. Voja Gačić (18); 4. Kolonija (15); 5. Vojvodina (12); 6. Jedinstvo (10); 7. Slavia (9); 8. Borac (P) (3); 9. Pobeda (0)