NOVI SAD – Peta po redu Novosadska cvetna pijaca u jesenjem ciklusu održaće se 17. i 18. oktobra 2025. godine na platou ispred JP SPC „Vojvodina“ (SPENS).
Vreme održavanja je u petak od 08:00 do 19:00 časova, a u subotu od 08:00 do 18:00 časova, uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo.
Posetioci će moći da uživaju u bogatoj ponudi cveća, ukrasnog bilja, sadnog materijala, rukotvorina i drugih proizvoda namenjenih ljubiteljima hortikulture.
Pored prodajnog i izložbenog dela, biće organizovani i programi u okviru projekta „Vreme je za zemljište“, koje podržava Fondacija Sidro. Najmlađi će moći da učestvuju u dečijim radionicama o značaju i ulozi zemljišta u prirodi.
Tokom manifestacije održaće se i akcija „Zameni papir za sadnice“, koju organizuje udruženje „Inženjeri zaštite životne sredine“. Građani će moći da donesu stari papir i da ga zamene za sadnice, čime se podstiče reciklaža i očuvanje životne sredine. Akcija traje u petak od 08:00 do 19:00 časova i u subotu od 08:00 do 13:00 časova.
Posetioci su pozvani da obogate svoje domove i dvorišta novim biljkama, obraduju najmlađe zanimljivim sadržajem i doprinesu zelenijem i lepšem okruženju.