Novo polufinale za Andreja Barnu na Evropskom prvenstvu: Srpski plivač prošao dalje na 50 metara slobodno

On je ukupno imao 14. vreme u kvalifikacijama.

Srpski plivač, Andrej Barna uspeo je jutros da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Rimu u trci na 50 metara slobodnim stilom, pošto je ukupno ostvario 14. vreme.

On je trku završio za 22,23 sekunde, pa će se večeras od 18.24 časova takmičiti za plasman u veliko finale, koje bi mu bilo ujedno drugo na ovom Evropskom prvenstvu, jer je prethodno zauzeo osmo mesto na 100 metara slobdnim stilom.

Najbolje vreme imao je Tom de Bor koji trku završio za 21,59 sekundi, dok su preostala dva naša plivača, Nikola Aćin i Uroš Živanović propustili šansu da se domognu polufinala.

Prvi je završio kao ukupno 42. sa vremenom 22,86 sekundi, dok je Živanović bio na 66. poziciji sa vremenom 23,98 sekundi.