Novi Pazar je „eksplodirao“: Lalatovićeva ekipa pala na jugozapadu, tim sa Jošanice napravio veliki preokret

Frenetična atmosfera pogurala je domaće do pobede nad Đavolima

Neverovatna borba i velika pobeda za Novi Pazar u borbi za opstanak! Na stadionu u gradu na Jošanici pao je Radnički 1923 u direktnom dvoboju dve ekipe koje se nalaze na mestima koja na kraju sezone vode u baraž. Posle današnjeg rezultata, domaćini su prišli znatno bliže šansi da možda i pobegnu iz te zone, pošto sada zaostaju samo tri boda za Spartakom, doduše uz meč više – 2:1 (0:1).

Tako će se navijači ovog kluba nadati kiksu Subotičana u meču protiv Radnika u Surdulici, čime bi na tri kola pred kraj imali priliku da sustignu i prestignu ekipu sa severa Srbije i tako izbore direktan opstanak u eliti, bez igranja doigravanja sa najboljim ekipama Prve lige Srbije.

U ludoj utakmici, koju je ukrasila i neverovatno frenetična atmosfera na stadionu kraj Jošanice, Novi Pazar je loše krenuo, pošto je Radnički u 20. minutu poveo posle pogotka Ubiparipa. Taj rezultat ostao je na snazi sve do poluvremena, a na pauzi se očigledno nešto duboko promenilo, pošto su domaći zaigrali sa nekom novom energijom u drugih 45. minuta.

Grešila je doduše dosta i odbrana Radničkog 1923, a kao plod toga Islamović je u 60. minutu stigao do velikog gola koji je na stadionu u Novom Pazaru napravio pravu pometnju. Navijači su skočili, neki su stali i pred kameru i počeli da proslavljaju veliki, veliki gol.