Novi Beograd je vicešampion Evrope! Peterci odneli titulu posle epske drame u bazenu!

Veličanstvena vaterpolo predstava za kraj isto takvog F8 turnira Lige šampiona u Beogradu. Jakšić od junaka do tragičara finalnog meča

Vaterpolisti Novog Beograda su vicešampioni Evrope pošto su u finalu u Beogradu izgubili od Pro Reka poslle peteraca sa 17:16. U regularnom delu susreta bilo je 13:13! Junak susreta Nikola Jakšić promašio je peterac i titula je ostala Italijanima.

Ključalo je sve na bazenu dobrih pola sata pre početka utakmice, a kako su minuti prolazili postajalo je sve toplije i toplije. A onda je počelo i svi su shvatili da može da bude još toplije nego što jeste.

U bazenu, a i na tribinama kao u loncu, pa ko izdrži…Žestoka bitka od prvog napada, bitka za svaki zamah rukom vaterolista Novog Beograda i Pro Reka. Posle 2:1 za tim iz Italije i 4:2 za srpsku ekipu, na krju orve četvrtine na semaforu je pisalo 4:4.

Mnogo jače odbrane obeležile su drugu četvrtinu, pa se na „veliki odmor“ otišlo uz prednost ekipe koju sa klupe vodi Igor Milanović – 6:5. I svima je bilo jasno da prisustvuju velikom spektaklu iako je do kraja trebalo odigrati i odgledati još cele dve četvrtine.

Dva peterca za Pro Reko, od kojih drugi prilično sumnjiv, i par nesupelih brzih rešenja u napadu Novog Beograda, uticala su na to da se u poslednjih osam minuta uđe sa „samo“ dva gola viška za domaći tim – 11:9.

Jedva da su prošl dva minuta igre u poslednjoj četvrtini, a na semaforu je stajalo 11:11. Koliko da drama bude od onih koje će se dugo, dugo pamtiti. Prednost Novom Beorgadu vratio je svojim petim golom Nikola Jakšić, naš reprezentativac, koji kao da je čuvao snagu za finale tokom celog turnira! Vukle su se sekunde, smenjivale se skipe u napadima da bi na 1.11 pre kraja Pro Reko stigao do izjednačenja. Teoretski po još jedan napad imala su oba tima. A prvi je jurnuo srpski tim, sa sve bučnim navijačima iza sebe!

I onda eksplozija! Opet Jakšić! Sa sedam, osam metara bomba za vođstvo 50 sekundi rpe kraja. Igrač više za Italijane i tajm-aut za poslednjih 27 sekundi utakmice rezultirali su golom. Na semaforu je pisalo 13:13 i još 12 sekundi za odlučujući atak čete Igora Milanovića, koji je odmah uzeo tajm-aut i osmislio akciju. Nije bilo gola, pa su o tituli odlučili peterci!

Treće mesto u Evropi zauzeo je Ferencvaroš posle podebe nad Brešom, peta je Barseloneta nakon pobede nad Hanoverom, dok je sedmo mesto zauzela ekipa Marselja, koja je u utešnom meču bila bolja od Juga.