Nove medalje za članove Savate boks kluba “Ruma”

RUMA – Članovi Savate boks kluba “Ruma” osvojili su tri zlatne i jednu bronzanu medalju na Trofeju Beograda u asu savateu koje je održano u subotu 29.10.2022. godine u Sportskom centru u Obrenovcu.

Zlatne medalje osvojili su:

• Anastasija Ikonić, do 65kg u konkurenciji mlađe juniorke
  • Marko Vidaković, +85kg u seniorskoj konkurenciji
  • David Pil, +75kg u kadetskoj konkurenciji

Bronzanu medalju osvojio je Luka Kurcinjak do 70kg u konkurenciji mlađi juniori.

Pehar za najuspešnijeg takmičara u mlađim juniorima je osvojila naša takmičarka Anastasija Ikonić koja je ove godine ostvarila sjajne rezultate: drugo mesto na Prvenstvu Evrope za juniorke, prvakinja Srbije i Vojvodine i naravno ovog KUP-a Trofej Beograda na kojem je nastupilo oko 200 takmičara.

“Nastupila su četiri naša takmičara i osvojene su četiri medalje, od toga tri zlatne. Time smo pokazali da su uspesi naših sportista kontinuirani, traju dugi niz godina, što je za nas veoma važno, jer sledeće godine slavimo četrdeset godina rada kluba”, izjavio je trener SBK “Ruma”, Miodrag Rakić.

Anastasija Ikonić i Marko Vidaković su kategorisani sportisti i stipendisti Republike Srbije.