Nova pobeda FK Radničkog iz Kovina

KOVIN – Fudbaleri Radničkog ostvarili su juče još jednu pobedu i tako zadržali lidersko mesto na tabeli. Crno-beli su porazili 4:0 domaćina Vulturul iz Grebenca, u okviru 10.kola PFL Pančevo. Kovinska ekipa pokazala je napredak, karakter i disciplinu na terenu zahvaljujući novom treneru Milana Todoroviću.

Lepo su gosti otvorili utakmicu i do kraja igre pokazali dominaciju na terenu. Prvi pogodak postigao je iz slobodnog udarca Mirko Divnić u 31. minutu. U drugom poluvrmenu, kapiten crno-belih, Dušan Deliblaćanin, asistira Jonoviću koji povećava razliku na 2:0 u 49. minutu. Još jedna dobra kombinacija Milenković-Deliblaćanin, u 56. minutu. Kapiten šutira sa 16 metara i daje gol za 3:0. „Opasan“ nalet imao je Deliblaćanin u 87. minutu, kada ostvaruje još jedan jedan pogodak. Radnički upisuje pobedu i dobija nova 3 boda.

Odlično su prošli i omladinci Radničkog koji su na svom terenu savladali Mladost sa 5:1, a u okviru 8. kola Druge omladinske lige Vojvodine. U ovom meču golove za crno-bele postigli su Marko Sekulić, Nikola Đorđević, Vukota Šalipur, Vladimir Babić i Boris Antić.

Nažalost, pioniri Radničkog ne mogu da se pohvale rezultatom, jer su kao domaća ekipa pretrpeli poraz (Radnički-OFK Vršac 2:4).