MVP Jokić „nadskočio“ Kolorado pa tripl-dablom srušio uspavanog Bogdanovića

Denver ne mora da brine kada je Nikola na MVP nivou

Košarkaši Denver Nagetsa ne nameravaju da se zaustave, a novi ubedljiv trijumf upisali su na svom terenu protiv Atlanta Houksa, 128:108 u direktnom duelu dvojice srspkih košarkaša Nikole Jokića i Bogdana Bogdanovića u kojem je cetar tima iz Kolorada postigao novi tripl-dabl.

Još jednom se pokazalo da kada Jokić igra na svom MVP nivou, i kada postigne tripl-dabl, Denver ne mora da brine za trijumf. Tako je viđena nova neverovatna partija Somborca i 14 poena, čak 18 skokova i 10 asistencija.

Sa druge strane, Bogdan Bogdanović je na parketu proveo 30 minuta, ali tokom čitave utakmice nije uspevao da uhvati prepoznatljiv ritam. Reprezentativac Srbije je upisao 8 poena, 5 skokova, 3 asistencije i tri ukradene lopte, uz šut iz igre, 4 od 10, od toga 0 od 2 u šutu za tri poena.

Od starta meča, Denver je nametnuo svoj ritam, kontrolisao meč i došao do vođstva. Igralo se brzo, uz dosta poena na obe strane, pa je posle prve deonice domaći tim  vodio 35:30. Do poluvremena, Jokič je igrao sve bolje, a prva opcija u napadu, ovoga puta bio je raspoloženi Džamal Mari koji je „cepao mrežicu“ rivala za 70:58 i +18 na poluvremenu.

Do kraja meča, usledio je blagi pad u trećoj deonici koju je Denver izgubio 34:27, ali nešto bolja igra Atlante nije bila dovoljna za potpuni preokret. Njihov nalet je brzo zaustavljen za treći trijumf u nizu kojim Nagetsi dodatno učvršćuju prvu poziciju na tabeli Zapada sa 37 pobda i 16 poraza, čak 5 više, uz utakmicu više, od drugoplasiranog Memfisa koji ima skor 32:20.