Moćni Bejl bacio navijače u totalni trans golom u 82. minutu: Amerikanci i Velšani podelili bodove

Fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država i Velsa odigrali su nerešeno, 1:1, poslednji meč 2. dana na Svetskom prvenstvu u fudbalu koji se igrao u okviru 1. kola Grupe B.

Amerikanci su tokom većeg dela meča bili bolji rival i imali iniicijativu, ali ih je jedan momenat nepažnje u drugom poluvremenu koštao penala i izjednačenja. Sa druge strane, Vels se branio, čekao svoju šansu, i nastojao da ugrozi gol rivala, posebno u drugom delu meča. U poslednjih pola sata Velšani su igrali mnogo energičnije, a to im se isplatilo  uposlednjim minutima kada su sa penala došli do izjednačenja.

Amerikanci su od starta meča bili bolji rival na terenu i odmah napali rivala. Ipak, konkretnijih prilika na startu meča nije bilo i pored terenske inicijative. Sa druge strane, Velšani su se organizovano branili i čekali svoju priliku da ugroze gol selekcije SAD-a.

Najbolju priliku imali su Amerikanci u 10. minutu kada je Vea odlično centrirao i ubacio loptu u šesnaesterac, a Rodon umalo ubacio loptu u sopstvenu mrežu. Nedugo zatim, Sardžent je uputio novi udarac, ali je lopta pogodila stativu i rezultat je ostao nepromenjen.

Međutim, Amerikanci se nisu predavali već su konstantno “opsedali” gol rivala, pa je tako odličan potez izveo Pulišić kada je poslao odličnu loptu do Tomotija Vee koji pogađa mrežu Velsa za početno vođstvo.

I posle dolaska sa odmora, Amerikanci su nastavili u istom ritmu i ponovo imali inicijativu. Sa druge strane, i Vels je igrao energičnije i nastojao da prebaci, kako-tako, težište igre na polovinu rivala. Tako, oko 60 minuta, Vels je u nekoliko navrata zapretio i tako se konačno oslobodio pritiska rivala.

Iz napda u napad Vels je stvarao šansu, a u 79. ,minutu lopta je u šesnaestercu stigla do Bejla kojeg sa leđa faulira Cimerman. Usledio je penal za Vels koji realizuje Vels za veliku radost navijača. DO kraja, zbog mnogo prekida, sudija je pokazao da će seigrati 9 minuta nadoknade. Tako, uloge su se potpuno okrenule. Vels je preuzeo totalnu inicijativu i konstantno napadao.