Mladost sa Satelita plasirala se u Superligu

Istorijski uspeh Mladosti sa Satelita predstavlja ulazak u najviši rang takmičenja u fudbalskim ligama Srbije-Superligu.

Fudbaleri Maladosti pobedili su u predposlednjem kolu ekipu Radničkog u Sremskoj Mitrovici sa 1:3.

Istorijski uspeh mladosti dolazi i u ljubilarnoj sezoni kada tim sa Satelita slavi pola veka postojanja.

Tim iz Novog Sada poveo je preko Vidakova u 4. minutu, ali se domaćini nisu predavali i tek su u 72. minutu došli do izjednačenja golom Dimitrića.

Golovima Popovića 75. i Savanovića u 90. minutu utakmice, postavljen je konačni rezultat na 3:1.

Za Mladost koja je godinama tavorila u nižim rangovima takmičenja, ovo je još veći uspeh, jer su ovu sezonu bili i debitanti u prvoj ligi Srbije, drugom po snazi takmičenju.

Na žalost svih ljubitelja ovog kluba, utakmice Superlige neće se igrati na Satelitu, jer stadion ne ispunjava uslove Superlige