Majstorija kakva dugo nije viđena u srpskom fudbalu: Petom prebacuje golmana, stadion u delirijumu

Nikola Popović je u 90. minutu krunisao pobedu Mladosti iz Novog Sada nad Železničarom

Fudbaleri Mladosti iz Novog Sada napravili su veliki korak ka plasmanu u Superligi, pošto su u derbiju 33. kola Prve lige Srbije savladali na svom terenu Železničar sa 2:0 i tako se izdvojili na prvom mestu sa 63 boda.

Bio je ovo duel direktnih konkurenata za plasman u elitni rang, a Mladost su do pobede odveli golovi Milana Vidakova u 71. minutu, dok je „tačku na i“ stavio Nikola Popović u 90. minutu predivnim golom koji je izazvao oduševljenje celog stadiona.

Krilni napadač Mladosti je posle jedne sjajne kontre i dobre akcije, gde su njegovi saigrači na prvu razmenili nekoliko pasova i omogućili mu situaciju 1 na 1 sa golmanom Železničara, izveo lucidan potez kakav ne pamtimo na našim terenima.

Petom je podigao loptu uvis, prebacio golmana rivala, koji nije ovo očekivao, a zatim ubacio loptu u praznu mrežu.

Bio je ovo možda i gol njegove karijere, pa nije neočekivano što je skinuo dres kako bi ga proslavio, dok su gledaoci na tribinama oduševljeno aplaudirali, svesni da su videli nesvakidašnji pogodak u spskom fudbalu.

Mladost u narednom kolu 1. maja gostuje Loznici, dok Železničar dočekuje Radnički iz Sremske Mitrovice.