Ludnica u Bundesligi: Dortmund u nadoknadi „ukrao“ ceo plen protiv Majnca

Borusija je ovom pobedom upisala 31. bod ove sezone, i nalazi se na trećem mestu na tabeli, dok je Majnc sa 20 bodova na 12. poziciji u Bundesligi.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladfali su na gostujućem terenu ekipu Majnca rezultatom 2:1, u okviru 17. kola Bundeslige.

Već na samom startu meča, viđena je prava ludnica. Domaći su bolje počeli, i došli do prednosti već u drugom minutu. Jae Sung Li je nadskočio sve u kaznenom prostoru, i glavom poslao loptu u levu stranu gola, pored nemoćnog čuvara mreže gostiju.

Ipak, to nije previše iznenadilo „žuto-crne“, koji su samo dva minuta kasnije došli do izjednačenja. Džulijan Rajerson je primio loptu na ivici kaznenog prostora, napravio dva koraka napred i oštro šutirao, a lopta je na putu do gola zakačila jednog defanzivca domaćih i prevarila nemoćnog Fina Damena.

Mogao je i Jusufa Mukoko da donese potpuni preokret Borusiji u sedmom minutu, kada je dobro šutirao u donji levi ugao, ali je golman protivnika sjajno intervenisao i sprečio promenu rezultata.

U nastavku nije bilo previše uzbuđenja, a najbliži novom pogotku bili su fudbaleri Majnca, kada je u 60. minutu Martin Ingvartsen gađao glavom, ali je lopta završila za malo iznad prečke.

A onda, baš kada je delovalo da će meč biti završen podelom bodova, usledio je potpuni šok za domaći tim. Borusija je imala udarac iz ugla u nadoknadi vremena, a dobro ga je ispratio Sebastijan Ale, koji je glavom sjajno spustio na peterac, za Đovanija Rejnu, kojem nije bilo teško da sprovede loptu u mrežu.