Lider Bundeslige prvi put poražen: Union „pao“ u Frankfurtu, Dortmund vodio, pa primio tri od Kelna

Dosta golova i ovog popodneva tradicionalno u Bundesligi

Fudbaleri Union Berlina poraženi su prvi put ove sezone u Bundesligi, čime su omogućili pratiocima da ih sustignu na čelu tabele najjačeg nemačkog fudbalskog takmičenja. Prvi koji su im došli glave su igrači Ajntrahta, koji su na domaćem terenu odigrali izvrstan meč i već posle prvog poluvremena rešili pitanje pobednika – 2:0 (2:0).

Delovalo je da tim iz predgrađa Kepnik u Berlinu i čuvenog stadiona „Kod starog šumara“ može da se nada bodovima i u „gradu bankara“, ali je Ajntraht od samog starta zaigrao angažovano i preko Marija Gecea u 12. minutu došao do prednosti. Tri minuta pred kraj poluvremena, Lindstrem je postavio, ispostaviće se konačan rezultat.

Tračak nade da Union ipak nešto može da uradi dao je Kolo Muani, koji je isključen u 68. minutu zbog drugog žutog kartona, ali je i to bila slaba vajda, pa Berlinci moraju da se zadovolje deobom prvog mesta na tabeli sa Frajburgom, dok Bajern ponovo opasno diše za vratom.

Šta reći za Borusiju iz Dortmunda, koja se danas prosto rečeno raspala protiv Partizanovog rivala iz Lige konferencija, ekipe Kelna. Stigli su prvi do prednosti u prvom poluvremenu, ali potom kao da su stali – 3:2 (0:1).

Kao što smo pomenuli, Brant ih je doveo ispred u 31. minutu, da bi potom usledila tri uzastopna pogotka Kelna preko Kajnca u 53. minutu, Tigesa u 56. minutu i Ljubičića u 71. minuta. Na kraju, Šmic je uspeo da stavi loptu u svoju mrežu za konačan rezultat utakmice.

U preostalim mečevima, Frajburg je pobedio Majnc (2:1) i došao na deobu prvog mesta, Lajpcig je demolirao Bohum kod kuće (4:0), dok je Volfsburg u napetom meču savladao Štutgart (3:2).