Kraj za Zvezdine omladince! Empolijeva petica za završetak evropske priče

Crveno-beli igrali bez četvorice bitnih igrača

Omladinci Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u narednu rundu Lige šampiona, odnosno nokaut fazu. Posle 1:1 u Beogradu, u revanšu u Italiji bilo je 5:0 za Empoli.

Ispostavilo se da je meč rešen u samo dva minuta i to u prvom poluvremenu. U 14. minutu, pogodio je praznu mrežu Luka Magacu, posle dodavanja Tomaza Baldancija. Samo dva minuta kasnije, Bratislav Marić je izgubio loptu, da bi zatim Bogdan Marinković odbranio, ali samo na kratko. Kristjan Aslani je bio na pravom mestu i povećao na 2:0.

U 61. minutu bilo je i 3:0, a strelac je bio Baldanci. Samo četiri minuta kasnije, Aslani je sa bele tačke povećao na 4:0. Penal je skrivio Nikola Pantić, pošto je oborio jednog od protivnika. U trećem minutu sudijske nadoknade, bilo je i 5:0. Strelac je bio Alesandro Ljorijeko.

Imali su i crveno-beli pokušaje da se savlada Valerijo Bjađini, ali u drugom poluvremenu Branković, Nikolašević i Stojanović nisu bili uspešni. Treba reći da je u ovaj duel selekcija koju vodi Marko Neđić ušla oslabljena. Na put nisu krenuli Stefan Marinković, Viktor Radojević, Marko Ćurić i Aleksandar Kahvić.

Možda bi rezultat bio drugačiji, da su oni igrali, ali je sada ovo završena priča. Podsetimo, u prvom kolu Zvezdine nade su bile bolje od Sent Patrika.