Košmarni debi Ranijerija u Votfordu, Liverpul nije imao milosti!

„Redsi“ ubedljivi, Firmino raspucan

Neće Klaudio Ranijeri imati lepa sećanja na povratnički debi u Premijer ligi. Iskusni italijanski strateg preuzeo je Votford i na prvoj utakmici doživeo debakl i to pred domaćom publikom – Votford – Liverpul 5:0!

Naoštreni su bili „redsi“ da posle dva uzastopna prvenstvena remija konačno upišu pobedu, a kako su rivala „otvorili“ na vreme, do kraja meča su samo iskoristili sve što su im domaći ponudili.

Mene je u osmom minutu doveo Liverpul u vođstvo i tako postao treći afrički fudbaler koji je stigao do 100 golova u Premijer ligi, posle Didijea Drogbe i saigrača Mohameda Salaha.

Briljirao je u Votfordu i Roberto Firmino, koji je golovima u 37. 52. i prvom minutu nadoknade vremena  došao do svog drugog het-trika u elitnom rangu engleskog fudbala i ujedno prvi Brazilac koji je više od jednog puta postigao tri pogotka na jednom meču Premijer lige, dok je u 54. minutu asistirao Salahu za četvrti gol Liverpula na nedeljnom meču.