Košarka: Porazi seniora i pionira KK „Opovo 99“ u Kačarevu i Alibunaru

OPOVO – Tokom vikenda seniori Košarkaškog kluba „Opovo 99“ iz Opova su gostovali u Kačarevu, a pioniri (U15) u Alibunaru.

KK JEDINSTVO (Kačarevo) – KK OPOVO 99 106:77 (24:22; 23:24; 26:13; 33:18)

Odigrali su Opovčani odlično prvo poluvreme i bili egal sa favorizovanim domaćinom, ali su drastično pali u poslednje dve četvrtine tako da su na kraju Kačarevci ubedljivo pobedili.

Rezultati 4. kola Regionalna liga KSV jug: Tamiš – Ru Koš 78:63; Breg 013 – Omladinac 124:58; Jedinstvo – Opovo 99 106:77; Jadran – Šimanovci 84:75; Partizan – Dinamo 65:71; Vojka – slobodan tim.

Tabela: 1. Jadran (4-0); 2. Jedinstvo (3-1); 3. Breg 013 (3-1); 4. Dinamo (3-0); 5. Vojka (2-1); 6. Šimanovci (1-3); 7. Omladinac (1-3); 8. Opovo 99 (1-3); 9. Tamiš (1-2); 10. Ru – Koš (1-2); 11. Partizan (0-4).

KK BUDUĆNOST (Alibunar) – KK OPOVO 99 59:58 (21:14; 8:19; 16:10; 14:15)

Pioniri su u Alibunaru odigrali izuzetno uzbudljiv i do kraja neizvestan meč. Nakon lošeg početka, Opovčani su dobro odigrali drugu četvrtinu i na poluvreme otišli sa četiri poena prednosti.

U drugom poluvremenu se igralo koš za koš, ali je Opovo imalo peh kada je najefikasniji igrač Nedeljkov (21 poena) zbog petog faula napustio igru krajem treće četvrtine. Inače, Opovčanima je svirano 32 faula naspram samo 18 Budućnosti. Na kraju samo poen prednosti ali i pobeda za domaćina.

„Odigrali smo dobru utakmicu, mislim da smo bolji tim i da ćemo to pokazati u revanšu na našem terenu“, izjavio je trener Opova Dejan Fogl.

OPOVO 99: P. Pantović, Humbal, Stefanov, A. Pantović 9, A.Đukić 6 (1), N.Đukić 9 (1), Pejčinović 3 (1), Nedeljkov 21, Spasić 2, Spasojević 5, Stankov 3, Tomović.

Rezultati 2. kola KSV RL U15 pioniri – C: Radnički – PBC 64 56:57; Budućnost – Opovo 99 59:58; Vršac doo – slobodan tim.