Košarka: Pobeda Opovčana u Šimanovcima, ponovo u produžetku

OPOVO – Kao i u prethodnom kolu, košarkaši “Opova 99” su i u Šimanovcima pobedu obezbedili u produžetku.

KK ŠIMANOVCI – KK OPOVO 99 89:93 (14:22; 17:21; 26:20; 23:17; 9:13); Još jedna drama i još jednom su opovački košarkaši pokazali koncentraciju i mirnoću da trijumfuju u produžetku. Utakmica je počela dobro za naše košarkaše. Osam poena prednosti u prvoj četvrtini, slično se nastavilo i u drugoj, tako da su Opovčani na poluvremenu imali solidnih 12 poena prednosti.

Međutim, u nastavku meča druga priča. Domaćin je u trećoj četvrtini smanjio zaostatak na pola i do kraja utakmice ušao egal, tako da se meč završio nerešeno. Ipak, nije bilo psihološkog pada kod Opovčana, odigrali su iskusno produžetak i na kraju imali četiri poena više od domaćina.

KK OPOVO 99: Glišić 14, Nikolić 5 (1), Mojsa (14), Kokanović 28 (2), Krsmanović 11 (2), Ilić 20 (4)

Rezultati 17. kola: Dinamo – Jadran 87:83; Vojka – Tamiš 116:74; Omladinac – Jedinstvo 68:80; Šimanovci – Opovo 89:93; RU Koš – Partizan (sutra); Breg 013 – slobodan tim.