KK „Železničar“ iz Inđije ekipni prvak Vojvodine u borbama

INĐIJA – Кarate klub „Železničar“ iz Inđije bio je domaćin Кupa Vojvodine za nade i pionire i tom prilikom osvojio prvo mesto u ekipnom takmičenju u kategoriji pionira.

Do titule prvaka došla je ekipa u sastavu Popović Jovan, Marković Aleksa, Žarković Luka i Pajić Aleksandar.

Pojedinačno prva mesta u borbama izborio je aktuelni Balkanski šampion Jovan Popović u kategoriji -45kg, kao i drugoplasirani sa Balkanskog prvenstva Aleksa Marković u kategoriji borbe -50kg.

Prvak Кupa Vojvodine je i Elena Ćakić u kategoriji -40kg i Luka Žarković u kategoriji -45kg, dok su Aleksandar Pajić (-45kg) i Marko Lavrek (-45 kg) izborili druga mesta.

U katama druga mesta izborile su pionirke Aleksandra Bodrožić i Marija Radić kao i poletarac ‚Mijat Popović , dok je Milica Pilipović izborila 3. mesto.

Кarate klub Železničar bio je 60-ti put domaćin Кupa Vojvodine za nade i pionire u inđijskoj sportskoj hali uz učešće preko 350 takmičara iz cele Vojvodine.

Naime, Železničar je već 30 godina organizator Prvenstva Vojvodine u prolećnom i Кupa Vojvodine u jesenjem delu takmičarske sezone.