Kataijeva magija za Zvezdinu duplu krunu: Dva gola donela crveno-belima Kup za kraj fantastične sezone

Posle pehara u Superligi Srbije i osmine finala Lige Evrope, crveno-beli su došli do novog trofeja u svojim vitrinama

Fudbaleri Crvene zvezde ponovo su pobednici Kupa Srbije! Na novoj duploj kruni tim Dejana Stankovića treba ponajviše da se zahvali neverovatnom Aleksandru Kataiju, koji je bio strelac oba gola za crveno-bele ovog poslepodneva na stadionu „Rajko Mitić“, čime je stavio zavesu na još jednu sezonu srpskog fudbala koja je bila obeležena crveno-belim bojama – 2:1 (1:0).

Golovima u 26. i 73. minutu Katai je obeležio ovaj meč i najavio veliku proslavu na stadionu „Rajko Mitić“. Još jednom se potvrdilo da je ovaj fudbaler jedan od ključnih šrafova Stankovićeve ekipe.

Bio je to meč u kojem je svako imao svoj motiv – Partizan da spasi sezonu i osvoji barem jedan trofej za svoje virtrine, a Zvezda da dođe do nove duple krune, nakon osvajanja Superlige, ali i plasmana u osminu finala Lige Evrope na međunarodnoj sceni.

Početak meča nije nimalo obećavao. Gledali smo vrlo spor fudbal, sa retkim polu-šansama na obe strane terena. Uglavnom se igralo sa dosta prekida, na sredini.

Prva veća šansa stigla je u 11. minutu kada je Ohi Omoižuanfo bio na petercu, ali ga je sustigao Vujačić i sprečio da uputi udarac ka golu, da bi četiri minuta kasnije odbrana Zvezde sustigla Rikarda i oduzela mu loptu u izglednoj prilici.

Taman kada je delovalo da tonemo ka novoj uspavanci, pao je prvi i jedini gol u uvodnom poluvremenu. Aleksandar Katai je u 26. minutu pronašao dovoljno prostora na ivici kaznenog prostora, šutirao iz sve snage i skinuo paučinu u gornjem levom uglu mreže za veliko slavlje.

Nekih desetak minuta kasnije viđene su i prve manje tenzije zbog kojih je žuti karton dobio Dejan Stanković. On naime nije bio zadovoljan zbog jedne odluke glavnog sudije Miloša Milanovića, posle čega mu je uputio veliki broj pogrdnih reči, a ovaj je reagovao opomenom.

U 37. minutu viđena je ponajbolja šansa za Partizan kada je Menig probio po levoj strani, vratio loptu nazad do Miljkovića, a ovaj samo šutirao u golmana Borjana, iako se našao u izglednoj prilici.

Dva minuta kasnije, Zvezda je mogla preko Kataija da duplira prednost, pošto je fudbaler crveno-belih golom zahvatio loptu posle jednog centaršuta, ali je ona završila u rukama Stevanovića. Zatim je i Menig pokušao na drugoj strani terena, ali vrlo loše.

To je bilo sve što se fudbala tiče u prvom poluvremenu, ali je tenzija ipak bilo, pošto su se u nadoknadi vremena sukobili Lazar Marković i Slavoljub Srnić. Nakon toga je u haos uleteo i Gejlor Kanga, povukao je za vrat fudbalera Partizana i na kraju je završio u beležnici zajedno sa Markovićem.

Početak drugog poluvremena nije bio preterano dinamičan. U uvodnih deset minuta bilo je više prekida nego fudbala. Međutim, tada je Partizan krenuo u juriš, počeo je da ređa priliku za prilikom i na kraju je to krunisao golom.

U 61. minutu je Natho odigrao ključnu ulogu, međutim mora se reći da je i centaršut Aleksandra Lutovca bio gotovo perfektan. Fudbaler Partizana prebacio je loptu na drugu statitvu do Slobodana Uroševića, a ovaj je uhvatio volej „na prvu“ i pogodio donji levi deo gola.

Taman kada je delovalo da je Partizan usmerio meč u ritam koji njemu odgovara, pao je i drugi pogodak za Zvezdu na ovom meču. Našao se Aleksandar Katai pravo niotkuda u neverovatnoj situaciji jedan na jedan sa Stevanovićem, uspeo je da ga izbaci i da potom u 72. minutu ponovo podigne Marakanu na noge.

Oba trenera su potom „uzela“ da menjaju. Stanojević je očekivano na teren bacio svoje najjače napadačke snage, ubacivši Jovića i mladog Milovanovića, dok je Stanković odlučio da se okrene defanzivnijoj taktici sa Gobeljićem i Krstičićem.

Pokušavao je Partizan da dođe do bilo kakve izglednije šanse, ali od toga jednostavno nije bilo ništa. Zvezda je zatvorila gotovo sve prilaze golu, a Ivanić je u nadoknadi vremena mogao da povisi na 3:1 u 94. minutu meča kada je crno-beli tim jednostavno krenuo na sve ili ništa. Sudija Milanović je vrlo brzo nakon toga označio kraj i početak crveno-belog slavlja.