Kakva pobeda Železničara! U Pančevu „pao“ dugogodišnji superligaš, Rad sa Banjice

PANČEVO – Fudbaleri pančevačkog Železničara, u 13. kolu Prve lige Srbije, na domaćem terenu, ostvarili su jednu od najvažnijih pobeda u dosadašnjem toku šampionata. Savladali su odličnu ekipu, bivšeg prvoligaša i dugogodišnjeg člana elitne srpske fudbalske divizije, Rad sa Banjice, 2:1 (1:1).

Beogradski „građevinari“ došli su u Pančevo sa voljom da iznenade Želju. Imali su i podršku sa tribina, od četrdesetak svojih najvatrenijih simpatizera. Ali, to ništa nije vredelo. Dušan Plavšić i njegovi drugovi ostavili su srce na terenu, pokazali su da je u ovom trenutku „dizelka“ iz Pančeva ipak bolji i kvalitetniji tim.

Bila je to prava rovovska bitka na terenu u „zelenoj oazi“ pokraj Peskane.

Krenuli su gosti otvoreno, prvi su i došli do vođstva, u šesnaestom minutu. Kako je vreme odmicalo, Želja je preuzimao kontrolu nad utakmicom i postajao sve opasniji.
Pokazali su momci u belo-plavim dresovima karakter pobednika. Nisu se predavali, „lomili“ su rivala polako, a do izjednačenja su stigli u 33. minutu. Marko Konatar se najbolje snašao u šesnaestercu Rada. Doneo je veliku radost i na terenu i na tribini.

Sjajan je bio i golman Železničara Marko Knežević, koji je fenomenalnom intervencijom, posle izjednačenja, spasao svoj gol i ulio dodatnu dozu samopouzdanja svojim saigračima. Želja je i u nastavku meča bio dominantniji takmac.

Krenuli su momci trenera Dragana Aničića još jače ka golu rivala, a onda je u 58. minutu odjeknula „eksplozija“. Predrag Stanimirović je odlično uposlio Aleksandra Đorđevića, Željin plejmejker našao se u poziciji iz koje ne greši. Gol velike nade, pogodak za dokaz da Železničar zaslužuje mesto u vrhu prvoligaškog karavana.

Sportski heroji Pančeva danas su bili Marko Knežević, Miroljub Kostić, Marko Konatar, Dušan Plavšić, Aleksandar Đorđević, Lazar Milošev, Lazar Marković, Bojan Balaž, Predrag Stanimirović, Lui Žunior i Obeng Regan, ali i Luka Petrović, Radoš Protić, Predrag Sikimić i Jordan Jovanović. Deo veličanstvene pobede bili su i Andrej Kožul, Mladen Živković, Milan Tomić, Brana Ilić, Marko Andić, Bojan Tripković i Dimitrije Tomović.