Jović zaigrao posle tri meseca, promašio zicer, pa zamenjen: Atletiku gradski derbi

Neće Luku, pa neće gol

Srpski napadač Luka Jović prvi put je dobio minute za Real Madrid još od prve polovine februara (poslednji meč igrao protiv Viljareala) i to zbog činjenice da je Karlo Anćeloti odmorio gotovo kompletnu prvu postavu nakon iscrpljujuće borbe sa Sitijem.

U velikom gradskom derbiju, koji je takmičarski bio važan samo za Atletiko zbog borbe za Ligu šampiona, upravo je tim Dijega Simeonea iskoristio ležerniji momenat gradskog rivala i porazio goste 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Karasko u 40. minutu iz penala.

Jović se nije proslavio iako je imao veliku priliku da makar malo poboljša svoju poziciju u Realu, međutim propustio je duel „jedan na jedan“ sa Oblakom u finišu prvog poluvremena. Mogao je Luka bolje i preciznije u tom trenutku, stigao je do lopte pre Slovenaca kojem je ostalo da „čita“ pokušaj našeg fudbalera, i uspeo je da potvrdi epitet jednog od najboljih golmana sveta.

Anćeloti je Srbina držao u igri do 68. minuta kada je uveo Krosa.

Atletiko je mogao mnogo ubedljivije da stoji rezultatski posle ovog derbija, sijaset šansi bilo je oko gola Reala koji je imao mnogo sreće posebno u prvom poluvremenu. Silna navala na desetkovani Real dala je rezultata kada je VAR intervenisao i locirao prekršaj u kaznenom prostoru, a Karasko bio miran sa „kreča“ za slavlje „Jorgandžija“.

Gosti su proigrali tek u poslednjih desetak minuta utakmice, Atletiko se zadovoljio i povukao zbog čega je umalo kažnjen. Real je preko Valverdea u dve situacije mogao da profitira, oba puta tukao je sa distance ofanzivac gostiju, no Oblak se nije dao iznenaditi, baš kao ni kod pokušaja Asensija u samoj završnici.