Istorijski šok: Argentinci poraženi od Saudijske Arabije

Da li se ikada desilo veće iznenađenje?

Šta smo upravo videli?! Trećeg dana Mundijala dobili smo nešto što će ući u anale svetskog fudbala – fudbaleri Saudijske Arabije ostvarili su istorijsku pobedu protiv selekcije Argentine preokrenuviši rezultat u grupi C – 2:1.

Čuda su definitivno moguća… Veoma moguća i dešavaju se.

Hrabri Saudijci su u igri Davida i Golijata pokazali da ono što je na papiru pre starta meča nije svetinja, da se i protiv super zvezda Argentine i armije navijača može.

TOK MEČA

II POLUVREME

90+13. minut – KRAAAAAAAAAJ! SAUDIJSKA ARABIJA JE DOBILA ARGENTINU!

90+7. minut – Žestok sudar je uslovio pauzu od nekoliko minuta, a Al Breik je morao van igre nakon što ga je njegov golman kolenom udario u lice.

90. minut – Igraće se još osam minuta… Još osam minuta do istorijske pobede Saudijske Arabije nad Argentinom!

87. minut – Čini se da je sada svaki napad Argentine opasan, dok igrači Saudijske Arabije pokušavaju u svakom momentu da zadrže vreme.

84. minut – Šansa za Mesija, ali brani golman Saudijaca! Sada je već trka sa vremenom i pravo je pitanje da li će Argentinci uspeti da se spasu od istorijskog poraza.

80. minut – Idealna pozicija za Mesija, sa nekih 22 metra iz slobodnog udarca, ali prva zvezda tima nije gađala ni blizu okvira gola.

72. minut – Ponovo su Južnoamerikanci skrojili dobru akciju, prošla je lopta po desnom krilu,a Di Marija je unutrašnjim delom stopala pokušao da gađa, ali nije bilo inteziteta.

68. minut – Totalna ofanziva Argentinaca i biće pravo čudo ukoliko protivnik bude izdržao i izgurao do pobede.

64. minut – Kakva šansa za Gaučose, ali brani golman Saudijaca sa pet metara! Pravim čudom je rezultat ostao netaknut.

60. minut – Argentina pokušava da se povrati od ovog šoka, navijači su pojačali i sada se ori pesma u Kataru. Nema adekvatnog odgovora, ali selektor Skaloni reaguje i ubacuje Lisandra Martineza, Alvareza i Fernandeza, a iz igre izlaze Romero, Papu Gomez i Paredes.

53. minut – GOOOOOOOOL! ARGENTINCI U LUDILU GUBE! Za pet minuta smo videli nešto što se događa „jednom u nikada“. Napala je Saudijska Arabija po desnoj strani, Romero je sprečio siguran gol stavši na putanji lopte, ali se lopta odbila na drugu, levu stranu ge je bio Salem Al Davsari koji se na ivici kaznenog sklonio u stranu, a onda pogodio suprotni ugao za nevericu na Lusailu.

48. minut – GOOOOOOOOL! SAUDIJCI ŠOKANTNO IZJEDNAČILI! Kada nisu iskorišćene prilike od strane Argentine, stigla je jedna polukontra, Al Buraikan je prosledio loptu u prostor za Saleha Al Šehrija koji je napravio nekoliko koraka, izbegao start Otamendija i sa leve strane, sa nekih 12-13 metara, pogodio suprotni ugao protivničkog gola.

46. minut – POČEO JE DRUGI DEO IGRE!

I POLUVREME

45+5. minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Da nije bilo tehnologije i da je bilo samo malo više pažnje, ovaj meč bi se razvijao u totalno radikalnijem pravcu što se tiče Argentine. Gaučosi su tri puta tresli mrežu i tri puta gledali kako se zastavica diže gore, a VAR je sve to potvrđivao. Na njihovu streću, Mesi je bio siguran sa bele tačke i to ih sada drži u prednosti.

45. minut – Visi drugi gol u vazduhu i tako je već duži period. Plesala je lopta po šesnaestercu, ali nije bilo šuta.  Di Marija je bez inteziteta zakačio jednu loptu, pa je golman lako reagovao. Igraće se još pet minuta.

42. minut – De Paul je imao sve vreme ovoga sveta nakon odbitka da sa ivice kaznenog prostora da uhvati volej, ali je poslao loptu daleko iznad prečke, a možda i van stadiona.

38. minut – Vratili smo se surovim, ali ispravnim startovima na sredini terena. Obe ekipe ginu da dođu do lopte.

32. minut – Lautaro je kompletirao het-trik Argentinaca u poništenim pogocima. Previše je Mesi čekao na pasu, a onda ga podelio kada je njegov kolega iz napada već bio korak iza defanzivaca protivničke ekipe.

28. minut – Ponovo slavlje Argentinaca i ponovo VAR poništava gol! Lautaro Martinez je „bocnuo“ lepo preko golmana nakon pasa između štopera, ali se našao u milimetarskom ofsajdu, ako je verovati tehnologiji.

22. minut – Mesi je ubacio loptu u mrežu, ali linijski sudija diže zastavicu! Izašao je Leo pred golmana, unutrašnjim delom stopala leve noge pogodio, ali i VAR je potvrdio da je bio u nedozvoljenoj poziciji kada je lopta bila poslata iz poslednje linije.

18. minut – Neverovatna atmosfera na Lusail stadionu, prevashodno zbog pesme Južnoamerikanaca. Dobra bitka na srcu terena, mnogo oštrih startova, ali nema faula. De Paul gađa sa roga šesnaesterca, ali daleko iznad prečke.

15. minut – Nisu se zbunili Saudijci, u proteklih nekoliko minuta su dobili nekoliko bitnih duela na sredini terena, a jednom je morao da zagreje ruke i golman Martinez, ali nije bilo veće opasnosti po gol Argentine.

9. minut – GOOOOOOOOOL! LIONEL MESI! Zvezda PSŽ-a je sa bele tačke poslala loptu u levi, a golmana u desni ugao. Ovo je bilo potrebno Argentini i protivnik bi sada mogao da bude u velikom problemu, jer će morati da se otvori ukoliko misli do pozitivnog rezultata, a to nikada nije dobra opcija protiv Gaučosa.

8. minut – Ići će sudija Vinčić da pogleda VAR! Defanzivac Saudijaca je kod prekida vukao Paredesa, a na kraju ga i oborio, tako da je sve jasno – biće penal!

2. minut – Kakva šansa na samom startu meča! Prvi napad i dobro građenje Lautara Martineza u šesnaestercu, a onda odbitak za Mesija koji je imao otvorenu poziciju da gađa donji levi ugao, ali golman Al Ovais upisuje izvanrednu odbranu.

1. minut – MEČ NA STADIONU LUSAIL JE UPRAVO POČEO!

SASTAVI

Argentina (4-3-3): E. Martinez – Taljafiko, Otamendi, Romero, Molina – Paredes, Gomez, de Paul – Di Maria, Mesi, La. Martinez

Klupa: Akunja, Almada, Alvarez, Armani, Korea, Dibala, Fernandez, Fojt, Mekalister, Li. Martinez, Montijel, Palasios, Pesela, Rodrigez, Rulji

Saudijska Arabija (4-2-3-1): Al Ovais – Al Šahra, Al Bukajhi, Al Tambak, Abdulhamid – Al Malki, Kano – S. Al Davsari, Al Faraž, Al Buraik – Al Šehiri

Klupa: Al Abed, Al Amri, Al Aćidi, Al Breik, N. Al Davsari, Al Ganam, Al Hasan, Al Nadžei, Al Obud, Al Rubaje, Asiri, Bahebri, Madu, Otajf

PRE MEČA

Hiljade i hiljade Argentinaca pristiglo je u Katar kako bi pogurale poslednji pokušaj jednog od najboljih (ako ne i najboljeg) fudbalera u istoriji Lionela Mesija da odvede nacionalnu selekciju do „boginje“.

Gaučosi još od 1986. godine sanjaju da ponove taj uspeh, a svoju avanturu na ovom izdanju Mundijala krenuće od stadiona Lusail.

Argentinci nemaju poraz od 2019. godine, a primili su samo jedan gol u poslednjih osam, što prijateljskih, što takmičarskih utakmica.

Nema boljeg protivnika za zagrevanje od Saudijske Arabije koja je u poslednjih 10 susreta (sve prijateljskih) slavila samo dva puta, ali je znala da pokaže zube Hrvatima (poraz od samo 1:0), SAD i Ekvadorcima (0:0), tako da će Južnoamerikanci morati da probiju prvo bedem kako bi jurnuli ka pobedi.

Po poslednjih informacijama, selektor Lionel Skaloni neće u prvom meču moći da računa na štopera Totenhema Kristijana Romera, kao ni na plejmejkera Sevilje Papua Gomeza, a obojica imaju problem sa mišićem koji bi trebalo da bude saniran već do utakmice drugog kola grupne faze.