Inter je omiljena mušterija Sergeja, jubilarni gol Srbina overio veliki trijumf Lacija! (VIDEO)

Milinković Savić postigao 50. gol za rimskog velikana

Inter je omiljena mušterija Sergeja Milinkovića Savića. Srbin kao da ima pik na italijanskog šampiona, kojem je u subotu uveče peti put zatresao mrežu i ujedno overio veliki trijumf Lacija – 3:1.

Stigao je italijanski šampion neporažen na „Olimpiko“ u osmom kolu Serije A i posle prvih 45 minuta delovalo je da će tako ostati i posle gostovanja u Rimu.

Hrvatski internacionalac Ivan Perišić postigao je gol iz penala u 12. minutu i doveo „neroazure“ u vođstvo, koje su izabranici Simonea Inzagija u drugom poluvremenu prokockali.

Nekadašnji učenici bivšeg italijanskog napadača u nastavku meča pokazali su da imaju karater za najveće domete u tekućoj sezoni, a preokret je započeo Ćiro Imobile, preciznim izvođenjem najstrože kazne u 64. minutu.

Rasplamsala se tada igra na kultnom rimskom stadionu, „varničilo“ je na sve strane u duelima, da bi Felipe Anderson u 81. minutu doneo ogromno slavlje plavom delu italijanske prestonice, koji je veliko slavlje počeo posle gola srpskog reprezentativca u prvom minutu nadoknade vremena, njegovim 50. u dresu Lacija.