Fulam dobija kad Mitrović rešeta: Srbin postigao novi gol, Londonci upisali novi trijumf

Pa šta radi ovaj čovek!

Fudbaleri Fulama savladlai su Brajton sa 2:1 u 5. kolu Premijer lige, čime su uspeli makar nakratko da se domognu i mesta koje vodi u Evropu iduće godine, a takođe su nastavili i sa odličnim partijama na krilima Aleksandra Mitrovića.

Mitrović je bio taj čovek koji je u drugom poluvremenu „načeo“ golove, iskoristio je odličnu asistenciju Kebana i tako je postigao gol za 1:0m da bi samo sedam minuta kasnije novi gol postigao i Dunk, ali u svoju mrežu.

Andreas Pereira je poslao loptu po zemlji, Dunk ju je zakačio i tako je prevario svog čuvara. Činilo se da je sve već rešeno, ali igrao se 59. minut kada je dosuđen penal za Brajton koji je Mekalister postigao gol za 2:1.

Zanimljivo je da je ovo Mitroviću bio peti gol u Premijer ligi, pogotovo jer su mnogi smatrali da Premijer liga nije za njega, te da je sezona iz Čempionšipa puka slučajnost, no ipak, Mitrović je rešio da ih sve razuveri.

Već je u prvom kolu protiv Liverpula sa dva gola pokazao da je dorastao ovome, pokazao je i da je spreman da se „potuče“ sa najboljima od najboljih, dok je sve isto nastavio i u narednim utakmicama. Protiv Vulvsa je promašio penal i tako je bio tragičar, ali je teror nastavio već u narednom kolu.

Postigao je gol protiv Brentforda u poslednjim sekundama i tako doneo pobedu svojoj ekipi, matirao je i odbranu Arsenala, dok je sada postigao gol protiv Brajtona i tako doveo svoj tim u prednost.