Fudbaleri Partizana slavili u Subotici

fudbal - subotica
SUBOTICA – Spartak nije uspeo još jednom da iznenadi Partizan kao što su to učinili u prvom delu sezone kada su slavili u Beogradu sa 1:0 golom Bijelovića u finišu meča. Crno-beli su slavili u Subotici i sa dva gola Gomesa odneli bodove iz Subotice.

Prvu priliku na utakmici imao je Partizan, centrirao je Natho a  loptu u šesnaestercu nije uspeo da zahvati Gomes. Uzvratili su Subotičani par minuta kasnije, Srećković se probio po levoj strani ubacio loptu pred gol gde je odlično odreagovao Vujačić i otklonio opasnost. Deset minuta kasnije Filipović je oborio Marinkovića u kaznenom prostoru, ali sudija Živković je odlučio da se utakmica nastavi. Partizan je najbolju priliku imao u 30. minutu kada se istakao golman Dubljanić odbranivši odličan šut Filipoviću. Usledili su dobri pokušaji Nathoa i Belića, i nove odlične odbrane golmana Spartaka. Najbolju priliku domaći su imali u 34. minutu, centrirao je Bijelović, glavom je loptu zahvatio Shimura koji pogađa jednog igrača Partizana. Gosti su do prednosti došli u 41. minutu Menig je asistirao Gomesu koji dovodi svoj tim u vodstvo, 0:1.

Spartak je odlično odgovorio početkom drugog poluvremena, Bijelović je prevario odbranu Partizana, proigrao Shimuru, koji loptu odlaže do Stanića a ovaj šutira iz prve za rezultatsko poravnanje u 54. minutu. Trinaest minuta kasnije Partizan je ponovo došao do vodstva. Jović je uputio odličan udarac ka golu, na odbijenu loptu od strane golmana Dubljanića natrčava Gomeš te postiže svoj 13 gol u sezoni za konačnu poedu svog tima.