Fudbaleri mitrovačkog Radničkog pobedili lidera na tabeli

SREMSKA MITROVICA – U 24. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i lider na tabeli ekipa FK „IMT“.

Posle odličnog prodora po desnoj strani, na gostujućeg fudbalera nepropisno je startovao u kaznenom prostoru odbrambeni igrač Radničkog i sudija je pokazao na belu tačku. Precizan sa jedanaest metara bio je Stevanović Alen za vođstvo IMT-a od 0:1 u 28. minutu susreta. Nakon toga sjajnu šansu za goste posle kontra napada nije iskoristio Luković Luka. Do kraja prvog dela igre stvorene su odlične prilike na obe strane ali bez promene rezultata pa se na odmor otišlo sa prednošću gostiju iz Beograda.

U drugom poluvremenu bila je još bolja i uzbudljivija utakmica. Posle sjajnog ubačaja u sredinu, sam ispred golmana gostiju našao se Ristović Nikola koji je preciznim udarcem poravnao rezultat na 1:1 u 78. minutu meča.  Fudbaleri Radničkog nastavili su sa napadima što im se isplatilo u 90. minutu kada je posle centaršuta sa desne strane Đorđević Krsta matirao golmana IMT-a i doneo veliku pobedu svom timu nad liderom prvenstva.

U domaćoj ekipi žute dobili su Ivić Lazar i Spasojević Nemanja. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Luković Luka, Blagojević Andrej, Lukić Aleksandar i Stefanović Stefan.

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – FK „IMT“ Beograd 2:1 /0:1/; Gledalaca: 400; Glavni sudija: Janjuš Predrag; Pomoćne sudije: Lovre Ilija i Piljak Andreja; Četvrti sudija: Ružić Uroš; Delegat: Kovačević Ljubomir

FK „Radnički“: Dragićević Mihailo, Čarapić Strahinja (od 56. Petrović Vladimir), Grbović Nikola, Ignjatović Nikola (od 69. Isailović Darko), Ilić Stefan (od 90. Gajić Uroš), Ivić Lazar, Petrović Đorđe, Protić Radoš, Ristović Nikola, Spasojević Nemanja, Đorđević Krsta (od 91. Vujić Aleksa). Trener: Tešović Darko

FK „IMT“: Knežević Aleksandar, Ćosić Uroš (od 69. Lukić Aleksandar) , Džinović Dimitros, Glišić Nikola, Kijevčanin Veljko (od 84. Stefanović Stefan), Luković Luka, Radočaj Vladimir (od 84. Stamenić Uroš), Savić Nikola, Stevanović Alen (od 76. Blagojević Andrej), Vidić Dejan (od 46. Kodžić Nikola), Vukić Nikola. Trener: Vasiljević Zoran

FK „Radnički“ trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 35 osvojenih bodova. U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Pančevu drugoplasiranoj ekipi FK „Železničar“.