Evropsko proleće na Zvezdu miriše! Veliki bod šampiona u Danskoj!

Crveno-beli neporaženi posle tri meča u Ligi Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde otvorili su u Danskoj vrata evropskog proleća. Na gostovanju Midtjilandu crveno-beli su ostali neporaženi posle tri kola Lige Evrope, a posle 90 i kusur minuta mogu da žale i za celim plenom – 1:1.

Srpski šampion ima odlično prolazno vreme na polovini grupne faze drugog po jačini UEFA klupskog takmičenja i raspored koji apsolutno ide na vodenicu crveno-belih, pošto od naredna tri meča, dva igraju na stadionu „Rajko Mitić“ (Midtijland i Ludogorec).

Dejan Stanković je ponovo s velikim kadrovskim problemima morao da priprema evropski meč. Bez Aleksandra Kataija, Milana Pavkova i Rišarija Živkovića, mladi strateg pokušao je rivala da iznenadi sa tri igrača u poslednjoj liniji i Sanogom između Dragovića i Degeneka.

Pojačani vezi red dao je rezultat u prvih dvadesetak minuta meča. Lopta je uglavnom bila u nogama Zvezdinih fudbalera, ali blagu terensku inicijativu srpski šampion nije materijalizovao konkretnijim prilikama. Kada su domaći videli da im ne preti prevelika opasnost od ofanzivnih fudbalera srpskog prvaka, znatno hrabrije su izašli na polovinu rivala i u period od 30. do 36. minuta stvorili nekoliko veoma opasnih situacija pred Borjanom, čiju je mrežu u 33. minutu sačuvala stativa, posle šuta Dira.

Crveno-beli su u prvih 45 minuta pokušavali sa distance, ali pokušaji Kange i Falka nisu bili previše opasni po domaćina, koji je poklekao iz prve prave Zvezdine prilike na meču.

Igrao se 58. minut, domaći nisu dobro otklonili opasnost posle centaršuta iz slobodnog udarca sa leve strane, lopta je došla do Degeneka na suprtonoj strani terena, koji je prebacio na drugu stativu, gde se našao Mirko Ivanić i šutem iz prve matirao Olafsona.

Ipak, primljeni gol nije sasekao domaćina. Naprotiv, krenuli su fudbaleri danskog kluba još agresivnije ka Zvezdinom kaznenom prostoru, što im se isplatilo u 78. minutu, kada se posle šuta Linda lopta od stative odbila do Dira, koji je natrčao na nju i smestio je u mrežu crveno-belih, koji tom prilikom nisu bili ni miljenici sreće, kao i minut kasnije.

Naime, tek što su krenuli sa centra, Stankovićevi izabranici su mogli do novog vođstva, ali je lopta posle šuta Bena sa 18 metara okrznula stativu i završila u gol autu.

Midtjiland je do kraja meča bio konretniji rival, igra se u poslednjih desetak minuta potpuno prenela na polovinu crveno-belih, koji su, uz malo drame u poslednjim momentima, ipak, uspeli da sačuvaju, po svemu viđenom, zaslužen bod, koji ih je ostavio na liderskoj poziciji F grupe Lige Evrope.