Čudesna noć na „San Siru“! Milan iz ponora do vrha Serije A

„Rosoneri“ okrenuli 0:2 protiv Verone

Ovaj Milan ima „ono nešto“ što je svakom timu koji pretenduje na trofeje neophodno. „Rosoneri“ su u čudesnom preokretu savladali Veronu i, barem do nedelje, zaseli na čelo Serije A – 3:2 (0:2).

Imaće za čime da žale Srbi iz Verone Darko Lazović i Ivan Ilić. Gosti su u prvom poluvremenu šokirali „San Siro“, golovima Kaprarija u sedmom i Baraka iz penala u 24. minutu na veliki odmor otišli su sa ogromnih 0:2, ali su se „rosoneri“ u nastavku „podigli iz pepela“ i došli do 22 boda u prvih osam kola Serije A, prvi put od sezone 1994/95.

Veliki preokret najavio je sjajni Olivije Žiru u 59. minutu, postavši tako peti Milanov fudbaler koji je postigao tri gola u svoja prva dva meča italijanskog šampionata na „San Siru“, posle Olivera Birhofa, Pata, Balotelija i Karlosa Bake.

Kada je Kesi u 76. minutu sa bele tačke poravnao rezultat, kao da je se samo postavljalo pitanje kada će pasti treći gol, a to se dogodilo verovatno pre nego što su i najveći optimisti na milanskom stadionu očekivali.

Samo dva minuta posle izjednačenja, Ginter je očajno reagovao posle centaršuta sa desne strane Kastiljeha, i u pokušaju da izbije loptu, poslao je u sopstvenu mrežu.