Crni niz se nastavlja: Radnički vezao šesti poraz, Mladost odnela tri boda

Sada sledi pauza od nešto više od deset dana

Kompletirano je i 16. kolo Superlige Srbije, utakmicom između Radničkog 1923 i Mladosti. Pobedili su gosti iz Lučana, rezultatom 2:1.

Povela je Mladost već u 14.minutu, pogotkom Zorana Danoskog, a na 2:0 je u 55. minutu povećao Janko Tumbasević. Samo dva minuta kasnije, Saša Jovanović je smanjio prednost i ispostavilo se postavio konačan rezultat na stadionu „Čika Dača“.

Uoči duela u Kragujevcu, timovi su bili izjednačeni po broju bodova, ali je sada Mladost napravila skok za dva mesta. Sada Lučanci imaju 17, a Kragujevčani tri manje. Ono što je važnije za Mladost je da su pobedili posle poraza od niškog Radničkog. A pre toga su imali tri vezana trijumfa.

Kada je reč o Radničkom, ovo im je sedmi vezani poraz, računajući i Kup Srbije. Šesti u nacionalnom šampionatu.

Sada sledi pauza zbog obaveza reprezentacija. Posle toga će Radnički gostovati Spartaku, a Mladost biti domaćin Crvenoj zvezdi.