Blickrig Fruškogorca: Kameničani pobedom zalečili rane (VIDEO)

U 22. kolu Novosadske lige domaća ekipa Fruškogorca savladala je ubedljivo Borac iz Novog sada, rezultat je bio 4:1.

Uspela je ekipa Fruškogorca iz Sremske Kamenice da se vrati na pobednički kolosek nakon prošlonedeljnog poraza u komšijskom derbiju. Od samog starta domaćin je krenuo agresivno iako u protokolu nisu bila četiri standardna igrača. Čak dva puta se zatresla prečka na golu Borca, prvo je pogodio Sapundžić Vladimir a par minuta kasnije i Steva Adamek. Uzvratili su i gosti, prvo centarfor Marić nije bio dovoljno precizan, a onda je i Krstić Milan odlično gađao, ipak na golu je bio raspoloženi Medić koji je sjajno intervenisao. Tek u 38. minutu domaćin je uspeo da dođe do gola i to nakon prekida. Adamek je podesio nišanske sprave i sa više od trideset metara uz pomoć stative savladao čuvara mreže Tošića. Dva minuta kasnije na scenu su stupila braća Sapundžić. Vladimir je centrirao a Nikola glavom rutinski pogodio mrežu za 2:0. Nije ni prošao ceo minut a Fruškogorac postiže i treći gol, ovog puta strelac je bio Radaković. Za manje od pet minuta domaćin je postigao tri gola i faktično rešio pitanje pobednika.

Drugo poluvreme je bilo slabijeg intenziteta, igralo se uglavnom na sredini terena. Gosti su u 53. minutu smanjili prednost preko Đakovića koji je iskoristio lošu reakciju odbrane Fruškogorca. Mogli su ubrzo i do drugog gola i da utakmicu vrate u neizvesnost, na sreću domaćih udarac Kolaravo odlazi tik pored stative. Ništa zanimljivo nije se desilo sve do 85. minuta, kada je Fruškogorac došao i do četvrtog gola. Još jednom strelac je bio Adamek koji je svojim drugim golom na ovoj utakmici postavio konačnih 4:1.

Sudijska trojka: Vlajić Nemanja, Čobanov Dejan, Vasiljević Jelena

Fruškogorac: Medić (od 86. Marjanac) , Kukuruzović, Ušćumlić (od 62. Zeković), Perović, Tucakov, Petrović, Jevtić, Adamek, Sapundžić N, Sapundžić V, Radaković.

Borac: Tošić, Rakanović (od 86. Luković), Đorđevski, Dimić, Jašović, Krstić (od 46.Karać), Đaković (od 86. Suknović), Marić (od 46. Dobrinjac), Kolarov, Todorović (od 86.Tošić S.), Paprić.