Barselona slavila u novom „El Klasiku“: „Minimalac“ dovoljan, Real nije šutnuo u okvir gola

Revanš je na programu 5. aprila na stadionu „Kamp Nou“

Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Reala u Madridu rezultatom1:0, u okviru prvog meča polufinala Kupa Kralja.

Barsa je tako vezala i drugu uzastopnu pobedu u El Klasiku, a uz to, ovim trijumfom obezbedeili su minimalnu prednost pred revanš susret koji se igra na stadionu „Kamp Nou“ 5. aprila.

Istina, nije ova utakmica opravdala očekivanja. Nije bilo previše uzbuđenja, golova još manje, a utisak je da je viđeno najviše grešaka, kako na jednoj, tako i na drugoj strani.

Real je bolje ušao u meč, i već u 12. minutu uspeli su izabranici Karla Anćelotija da zatresu mrežu, međutim, Karim Benzema je bio u nedozvoljenoj poziciji, te pogodak nije priznat.

Ipak, u nastavku je Barselona uspela da dođe do prednosti. Igrao se 26. minut, kada je Frank Kesi u situaciji „jedan na jedan“ šutirao po zemlji, Kurtoa je odbranio, a Eder Militao je naleteo na loptu, i nenamerno je sproveo u sopstvenu mrežu.

U nastavku je Real više imao loptu u nogama i pokušavao da dođe do izjednačenja, međutim, ne samo da nisu uspeli utoj nameri, već nisu ni uputili šut u okvir gola. Imala je i Barsa priliku da duplira prednost, ali je Kesi pogodio Fatija pred golom, te se rezultat nije menjao.

Podsetimo, revanš je na programu 5. aprila na stadionu „Kamp Nou“, a pre toga biće odigran i ligaški „El Klasiko“, koji je zakazan za 19. mart.