Barsa ne da Realu ni da se ponada u obrt šampionske trke

Katalonci, uz gol Levandovskog, završili posao za samo dva minuta

Fudbaleri Barselone ne popuštaju niti usporavaju dok hitaju ka tituli koja se željno čeka u Kataloniji.

U nedelju uveče, u pretposlednjoj utakmici 22. kola, Ćavijev tim porazio Kadiz 2:0 i ostao na distanci od osam bodova od najvećeg rivala i prvog pratioca Reala.

Dan ranije, Madriđani su potukli Osasunu u Pamploni uz neke vrlo ružne scene koje su viđene na tribinama.

Dok god Barsa igra kako igra, dok god pobeđuje u seriji niko u klubu se neće ni osvrtati u Realovo dvorište i njegove rezultate, i za sada je to baš takva, idealna, situacija po lidera na tabeli.

Za Barsu, koja je igrala bez nedavno povređenog Pedrija, strelci su bili Serhi Roberto u 43. i gol mašina Robert Levandovski u nadoknadi prvog poluvremena. Bio je to prvi gol Poljaka posle četiri „sušna“ meča i 15. ove sezone za potvrdu liderske pozicije na listi strelaca.