Badminton: Juniorski prvak u dublu Mihajilo Vig iz Pančeva

PANČEVO – Mihajilo Vig, takmičar Badminton kluba Dinamo iz Pančeva osvojio je titulu juniorskog prvaka Srbije u dublu, u paru sa Markom Mihajlovićem iz BK „Zmajevi“ iz Kruševca.

Prvenstvo Srbije za juniore u badmintonu održano je minulog vikenda na terenima Nacionalnog badminton centra na Adi Ciganliji u Beogradu.

Takmičari Badminton kluba Dinamo iz Pančeva bili su izuzetno uspešni i ovog puta, a najuspešniji među njima bio je Mihajilo Vig. Tituli u dublu, Mihajilo Vig je dodao i bronzano odličje u singlu.

Maša Aleksić osvojila je srebrnu medalju u konkurenciji devojčica pojedinačno, a Boško Jakovljević bronzanu medalju u kategoriji muških parova do 15 godina.

Naredni turnir na kojem će nastupiti takmičari Badminton kluba Dinamo je veliki međunarodni izazov, Serbian youth and u17 international. Ovaj izuzetno jak međunarodni turnir već tradicionalno okuplja takmičare iz više od 20 zemalja Evrope i sveta.

Opširnije na sajtu Badminton saveza Srbije.