Au, kakav derbi Valensije! Srbin dobio crveni na klupi, dva penala, sedam golova i pobeda „slepih miševa“ posle 0:2!

Maestralan meč za kraj 18. kola Primere

Maestralan derbi odigrali su Levante i Valensija na zatvaranju 18. kola Primere. Gradski rivali pružili su veliki užitak svim neutralnim ljubiteljima fudbala, koji su mogli da uživaju u pregršt uzbuđenja i veliki preokret za pobedu „slepih miševa“ – 4:3!

Koliko je bilo tenzije na stadionu Levantea možda i najbolje pokazuje isključenje srpskog reprezentativca Uroša Račića u momentu kada je bio van igre. Nekadašnji Zvezdin đak našao se od starta na terenu, da bi u 89. minutu mesto ustupio Musahu. Ipak, u nadoknadi vremena na klupi za rezerve je dobio drugi žuti karton, zbog čega je pre ostalih aktera meča morao da ode u svlačionicu.

Levante je poveo pošto je Dijakabi igrao rukom i posle intervencije iz VAR sobe dosuđen je penal. Silesen je uspeo da odbrani Kampanji, ali se lopta odbila do veziste domaćih, koji je iz drugog pokušaja uspeo da postigne pogodak. Nije dugo trebalo Levanteu da duplira prednost. Samo tri minuta kasnije Marti je dao gol 2:0.

Valensija je uspela da se “vrati” pred poluvreme, a fantastičan pogodak postigao je portugalski fudbaler Gonsalo Gedeš.

Imao je Levante na početku drugog poluvremena veliku priliku da vrati dva gola prednosti, ali ona nije iskorišćena, a Valensija je izjednačila već u sledećem napadu. Dosuđen je penal, koji je Soler rutinski realizovao.

Treći gol za preokret dao je Soler u 72. minutu, a sve dileme otklonio je Gedeš u 85. Levante je u nadoknadi uspeo preko Bardija da ublaži poraz.