Arsenal ponovo „strepi“ za titulu: Vest Hem „otkinuo“ bod lideru

Arsenal je ovim remijem došao do 74. osvojenog boda, i ima svega četiri više u odnosu na drugoplasirani Siti, koji ima i meč manje

Fudbaleri Arsenala i Vest Hema remizirali su rezultatom 1:1, u okviru 31. kola engleske Premijer lige.

Meč nije mogao da počne bolje po goste, koji su već u sedmom minutu poveli preko Gabrijela Žezusa, posle asistencije Vajta. Samo tri minuta kasnije na semaforu je stajalo 0:2, u korist „Tobdžija“, kada je Martineli asistirao, a Odegard smestio loptu u mrežu.

Ipak, usledila je nešto bolja igra domaćih, koji su u 33. minutu smanjili preko Benrame, koji je bio precizan sa jedanaest metara. To je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje u prvih 45 minuta.

U nastavku je već u 52. minutu moglo doći do nove promene rezultata, ali Saka nije bio precizan sa bele tačke. To su znali da kazne domaći, koji su preko Bovena došli do izjednačenja, a ispostavilo se i do konačnih 2:2.

Arsenal je ovim remijem došao do 74. osvojenog boda, i ima svega četiri više u odnosu na drugoplasirani Siti, koji ima i meč manje. Vest Hem je ovim remijem osvojio vredan bod u borbi za opstanak i nalazi se na 15. mestu, sa 31 osvojenim bodom.